INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  PREMIER LEAGUE

Van OUT? Manchester United a pierdut acasă cu modesta Norwich și ar putea fi preluată de Mourinho » Chelsea, victorie împotriva echipei lui Pantilimon cu Hiddink în tribune

Articol de GSP - Publicat sambata, 19 decembrie 2015 18:51

Manchester United a pierdut încă un meci și a ajuns la 4 jocuri fără succes în Premier League. Echipa lui Louis Van Gaal a pierdut pe teren propriu cu modesta Norwich, care a oprit o serie de 4 meciuri fără victorie.

VEZI VIDEO

Jerome a deschis scorul pentru oaspeți în minutul 38, iar Tettey a făcut 2-0 în minutul 54. Martial a redus din diferență, însă United n-a putut reveni chiar dacă a controlat fără nici o problemă jocul.

Presa din Anglia vorbește despre o plecare a lui Van Gaal, iar în locul său ar urma să vină Jose Mourinho, proaspăt demis de Chelsea.

United a ajuns pe locul 5, cu 29 de puncte, cu 9 sub liderul Leicester și la egalitate cu Tottenham și Palace.

Victorie pentru Chelsea

Plecarea lui Jose Mourinho i-a priit lui Chelsea, care a cîștigat împotriva lui Sunderland, scor 3-1.

VEZI VIDEO

Ivanovici (5), Pedro (13) și Oscar (50) au marcat pentru londonezi. Borini a înscris golul de onoare al oaspeților în minutul 53. Pantilimon a fost integralist.

Chelsea a rămas pe locul 15, însă s-a distanțat de locurile retrogradabile pentru un moment.