INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SPANIA

VIDEO Cel mai spectaculos autogol al începutului de an s-a dat în La Liga! Ce era în mintea acestui portar?

Articol de GSP - Publicat joi, 03 martie 2016 09:20

Valencia s-a impus pe terenul celor de la Malaga, 2-1, după ce a fost condusă cu 1-0.

Echipa lui Gary Neville a fost condusă încă din minutul 14, după golul marcat de atacantul Cop.

Scorul la pauză a fost egal, după de Carlos Kameni a marcat în proprie poartă în minutul 41. Portarul Malagăi a ieșit pe o centrare și a vrut să respingă mingea peste poartă, dar a trimis-o în plasă, reușind unul dintre cele mai spectaculoase autogoluri ale acestui început de an.

Vezi aici video

Golul victoriei Valenciei a fost marcat imediat după pauză, în minutul 49, de Cheryshev. După această victorie, Valencia se află pe locul 9, cu 34 de puncte, iar Malaga este pe 11, cu 32 de puncte.