INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  REAL MADRID - EIBAR 3-0

VIDEO Festival pe Bernabeu » Real Madrid a învins echipa fostului stelist Piovaccari și pune presiune pe Barca. Ronaldo a făcut iar spectacol!

Articol de GSP - Publicat sambata, 11 aprilie 2015 18:47

Real Madrid s-a impus cu Eibar, scor 3-0, în primul meci din etapa 31 din Spania.

Cristiano Ronaldo a deschis scorul în minutul 21, dintr-o lovitură liberă, prima din acest sezon transformată în gol. Chicharito Hernandez a făcut 2-0 cu capul, în minutul 31, iar Jese a stabilit scorul final în minutul 83, cu un șut la colțul lung.

Vezi aici VIDEO de la meci!

La oaspeți, fostul stelist Piovaccari a intrat în minutul 66.

Real Madrid se apropie astfel la un punct de locul 1, Barcelona, care va juca de la ora 21 la Sevilla. Etapa viitoare, echipa lui Ancelotti are meci acasă, cu Malaga.