INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BUNDESLIGA

VIDEO Gafă uriașă în Leipzig - Hertha! Portarul oaspeților s-a făcut de râs

Rune Jarstein a comis o gafă comică +10   FOTO
Rune Jarstein a comis o gafă comică

Articol de GSP - Publicat miercuri, 27 mai 2020 21:21

RB Leipzig și Hertha Berlin au remizat, scor 2-2, în etapa cu numărul 28 din Bundesliga.

Leipzig nu a câștigat nici al doilea meci jucat pe teren propriu de la reluarea campionatului, după 1-1 cu Freiburg, și a pierdut contactul cu liderul Bayern Munchen. De cealaltă parte, Bruno Labbadia confirmă începutul perfect de mandat în capitala Berlin. Cu el pe bancă, Hertha are in golaveraj de 9-2.

+6 FOTO

Leipzig - Hertha, marcat de gafa lui Jarstein

Momentele tensionate ale partidei au venit după pauză, la scorul de 1-1. Halstengerg, de la gazde, a văzut al doilea cartonaș galben în minutul 63, dar Leipzig nu a simțit șocul. Patrik Schick a făcut 2-1 cu largul concurs al portarului advers. Rune Jarstein a scăpat un șut previzibil, pe centrul porții, trimis de la marginea careului. Hertha a presat în final, iar golul egalizator a venit în minutul 82, printr-o lovitură de la 11 metri transformată de polonezul Piatek.

Vezi gafa comisă de Rune Jarstein

Clasament Bundesliga

VIDEO / Ianis Hagi, pasă de gol pentru Gică Hagi într-un meci senzațional - Cei doi au fost colegi de echipă în FIFA

BUNDESLIGA. Leverkusen, umilită după 12 meciuri fără înfrângere! Spectacol total în Frankfurt - Freiburg

Cronică Aurelian Botezatu | Klasse Bayern Munchen în „Der Klassiker” cu Borussia Dortmund, 1-0! Echipa lui Favre lăsată în urmă de golul lui Kimmich