INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ARGENTINA - VENEZUELA 4-1

VIDEO » GIGANȚI! Messi, pe aceeași treaptă cu marele Batistuta, după golul marcat în Argentina - Venezuela 4-1

Articol de GSP - Publicat duminica, 19 iunie 2016 10:09

Argentina a învins-o pe Venezuela, scor 4-1, în sferturile Copa America. Golurile au fost marcate de Higuain ('8,'28), Messi ('60), Lamela ('71), respectiv Rondon ('70).

Echipa antrenată de Gerardo Martino va juca în semifinale contra SUA, miercuri dimineață, de la ora 04:00, ora României.

VEZI TOATE GOLURILE!

Messi i-a oferit o pasă fabuloasă lui Higuain, care a deschis scorul

Cu mai puțin de o săptămână înainte să împlinească 29 de ani, Leo Messi a ajuns la 54 de reușite în tricoul naționalei, egalându-l pe marele Gabriel Batistuta, cel mai bun marcator din istoria naționalei Argentinei.