INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  DORTMUND - HOFFENHEIM 2-1

VIDEO Împinși spre Ligă » Controverse în Bundesliga după victoria lui Dortmund cu Hoffenheim, 2-1

Reus deschide scorul, expediind balonul printre picioarele portarului Baumann

Articol de - Publicat duminica, 07 mai 2017 00:00

Reus a plecat din ofsaid la primul gol al Borussiei, în duelul cu ”Hoffe” pentru calificarea directă în Ligă.

Decisă să nu rateze Liga, Borussia Dortmund vrea să scape de supliciul unui play-off. Iar ieri a făcut un pas important în acest sens. Victorie cu Hoffenheim, 2-1, în duelul direct pentru locul 3. Numai că la succesul de ieri a pus umărul și brigada condusă de Felix Brych.

Reus a deschis scorul repede (4), însă la pasa lui Castro, atacantul galben-negrilor se afla un metru în ofsaid! Zece minute mai târziu, altă eroare de arbitraj. Brych a sancționat cu penalty un henț involuntar comis de Kaderabek. Dar Aubameyang l-a irosit.

Gabonezul avea să se revanșeze pe final (82), 2-0, pentru ca două minute mai târziu, Kramarici să replice din penalty: 2-1. Scor final.