INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  MLS

VIDEO Killer instinct » Drogba a marcat două goluri cu călcîiul în două minute

Articol de GSP - Publicat luni, 26 octombrie 2015 11:03

Ivorianul Didier Drogba, vedeta celor de la Montreal Impact, din MLS, a uimit aseară tribunele cu două goluri senzaționale.

Atacantul ivorian a decis meciul dintre MLS, dintre Montreal Impact şi FC Toronto, scor 2-1.

Drogba a marcat ambele goluri ale echipei sale, cu două superexecuţii.

Fostul star al lui Chelsea a marcat în două minute, 54 şi 55, stabilind scorul final. Ambele reuşite ale ivorianului au fost cu călcîiul, din interiorul careului.

Didier Drogba scored two backheel goals in two minutes for Impact de Montréal v Toronto FC