Redacția GSP și echipa de investigații te invită să sprijini jurnalismul apăsând butonul DA!

Publicitatea pe net este vitală ca să putem produce în continuare investigațiile, știrile despre sport și faptele pe care le regăsești zilnic aici. Așa că avem nevoie de acceptul tău ca să-ți oferim, în continuare, jurnalism independent, în timp real și verificat.

DA, AM ÎNȚELES

CAMPIONATE    •   PREMIER LEAGUE

VIDEO Liverpool, victorie importantă pe terenul lui Southampton, 2-0 » Salah și Firmino au făcut din nou spectacol!

Duminica, 11 Februarie

Liverpool a reușit să câștige partida din deplasare cu Southampton, scor 2-0, grație a două reușite venite în prima repriză.

VEZI VIDEO AICI!

Firmino și Salah au fost actorii principali din această partidă. Brazilianul a înscris primul. A fost servit în mijlocul careului de egiptean și a șutat perfect, pe jos, în stânga portarului, și a înscris. Era doar minutul 6.

Cu 3 minute înainte de pauză a venit rândul lui Salah să înscrie. Pasator? Firmino. Brazilianul l-a văzut excelent pe colegul său, a pasat prin toată defensiva gazdelor, iar golgeterul Salah a înscris cu un șut bine plasat.

22 de goluri
are Salah în  Premier League, locul 2. Pe 1 e Harry Kane, 23 de goluri

Liverpool a urcat pe locul 3, cu 54 de puncte, cu două în urma lui United. Southampton încheie o serie de 4 meciuri fără înfrângere și rămâne cu 25 de puncte. E pe locul 18.