INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  AL NASSR

VIDEO Lovitură la debut » Bastos a marcat primul său gol pentru Al Nassr

Articol de GSP - Publicat marti, 22 ianuarie 2013 00:00 / Actualizat marti, 22 ianuarie 2013 16:26

Rafael Bastos, fostul jucător al CFR-ului, a avut nevoie de numai 47 de minute pentru a se remarca în tricoul lui Al Nassr.

Mijlocaşul de 28 de ani a debutat ieri în tricoul arabilor împotriva lui Al Ahli şi a reuşit să egaleze în debutul reprizei secunde. Gazdele deschiseseră scorul prin Al Jassim în minutul 19, dar brazilianul a readus echilibrul. Al Ahli s-a impus însă cu 2-1, Al Bassas marcînd în minutul 71.

Al Nassr ocupă locul 4 cu 28 de puncte în Arabia Saudită, la 14 distanţă de liderul Al Fateh.