INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SERIE A

VIDEO Mai rău decât Bumba! Ratarea sezonului în Serie A » Un jucător de la AS Roma nu a marcat din 2 metri

Articol de GSP - Publicat sambata, 31 martie 2018 15:50

Bologna și AS Roma au terminat la egalitate, 1-1, într-un meci din etapa a 30-a din Serie A.

După ce Bologna a deschis scorul în minutul 18, prin Erick Pulgar, Kevin Strootman a avut o ocazie uriașă. În minutul 28, după un corner al romanilor, mijlocașul olandez a trimis în bara porții goale, din doi metri.

Vezi aici VIDEO cu ratarea lui Strootman

Roma a egalat în minutul 76, prin Dzeko. După 30 de etape, Roma este pe 3, cu 60 de puncte, iar Bologna este pe 11, cu 35 de puncte. Strootman, 28 de ani, a venit la Roma în 2013, de la PSV, iar în acest sezon are un gol.