INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ANGLIA / MAN. UNITED - STOKE CITY 3-2

VIDEO Salvaţi de la Rooină! » Rooney şi-a revenit: gol vital în succesul lui United cu Stoke, 3-2

Rooney are numai 4 goluri în Premier League 2013-2014

Articol de - Publicat duminica, 27 octombrie 2013 00:00 / Actualizat sambata, 26 octombrie 2013 20:56

Condusă acasă de Stoke, 0-1 şi 1-2, Manchester a marcat de două ori în două minute, evitînd al 4-lea eşec în 9 etape.

"După 30 de ani de luat droguri, e foarte dificil să renunţi dintr-o dată. Să aşteptăm. Ar putea să revină". Arsene Wenger, managerul lui Arsenal, se referea la Alex Ferguson, retras vara trecută şi care suferă văzîndu-şi opera măcinată de noul tehnician, David Moyes. Propus tocmai de Sir Alex la Man. United.

"Diavolii" sînt pe locul 8, la 8 puncte în spatele liderului Arsenal, şi nu joacă exact ce aşteaptă fanii de pe Old Trafford. Şi ieri au trăit clipe negre în prima repriză, fiind conduşi de două ori, 0-1 şi 1-2, dar asaltul din final i-a salvat. Rooney a egalat (78), Chicharito (80) a punctat decisiv. Două lovituri de cap în două minute pentru doar al 4-lea succes din Premier League.

12 goluri a primit Man. United în 9 partide jucate în acest campionat, marcînd 14

Dosar-ȘOC în Spania! Starul Barcelonei a dezinfectat camera, „de cei care nu-s musulmani”, apoi a vandalizat o vilă de lux, cu 7 dormitoare: perdele transformate în „hamuri și leagăne sexuale”! Tribunalul anunță: „Sunt 500 de poze la dosar”