INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  CRYSTAL PALACE - MAN. CITY

VIDEO Un puști de 18 ani îi aduce victoria lui City în ultimul minut » Liderul din Premier s-a înscris și la ratarea sezonului

Kelechi Iheanacho, foto: reuters

Articol de GSP - Publicat sambata, 12 septembrie 2015 19:22

Manchester City și-a completat startul perfect în campionat cu încă o victorie (1-0), dar a suferit pentru ea pe terenul lui Crystal Palace pînă în ultimul minut.

Jesus Navas a punctat la ratarea sezonului, oferind faza meciului la scorul 0-0.

Trupa lui Pellegrini a făcut 15 puncte fără gol primit după 5 runde grație noului puști-minune din Africa, Kelechi Iheanacho. În minutul 90, atacantul nigerian de 18 ani a împins în plasă mingea respinsă în față de portar și i-a dus pe "cetățeni" la 11 puncte de Chelsea. VIDEO cu golul

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”