INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BARCELONA

VIDEO Verdict dur pentru Vidal, după accidentarea din meciul cu Alaves! Cât va sta pe tușă fundașul

Articol de GSP - Publicat duminica, 12 februarie 2017 09:50

Fundașul de 27 de ani al Barcelonei, Aleix Vidal, a suferit o accidentare gravă aseară, în partida câștigată de catalani cu 6-0 contra lui Deportivo Alaves, și va sta aproximativ cinci luni departe de teren.

În minutul 87 al meciului, Vidal a fost lovit de Theo Hernandez într-un duel pentru minge și s-a ales cu o accidentare la glezna dreaptă, care îl va scoate din circuit pentru restul sezonului, informează jurnaliștii de la .

VIDEO cu accidentarea înfiorătoare a lui Vidal

În prima repriză a meciului cu Alaves, Vidal i-a pasat decisiv lui Suarez la primul gol al Barcelonei. Accidentarea vine într-un moment în care spaniolul traversa o formă foarte bună, cu două goluri și alte două pase decisive reușite în ultimele cinci meciuri.

"Am vrut să recuperez mingea și i-am prins piciorul. Acum mă voi interesa de starea lui. Îi cer scuze" Theo Hernandez