INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  PREMIER LEAGUE

VIDEO+FOTO N-au suportat umilința din derby-ul londonez! Mii de spectatori au plecat de pe stadion în timpul primei reprize

Fanii lui West Ham n-au suportat umilința trăită în prima repriză a meciului cu Arsenal, scor 0-4, și au părăsit stadionul la pauză. +15   FOTO

Articol de - Publicat duminica, 11 februarie 2024 17:22 / Actualizat duminica, 11 februarie 2024 21:08

Fanii lui West Ham n-au suportat umilința trăită în prima repriză a meciului cu Arsenal, scor 0-4 la pauză, și au părăsit stadionul. „Tunarii” s-au impus cu 6-0.

Peste 60.000 de spectatori s-au strâns pe London Stadium pentru a urmări derby-ul local dintre West Ham și Arsenal.

FOTO. Imagini șocante în Premier League, la West Ham - Arsenal: suporterii au plecat de la stadion înaintea pauzei

+11 FOTO

După o jumătate de oră echilibrată, a urmat dezastrul pentru fanii „ciocănarilor”. Arsenal a demonstrat încă o dată că este cea mai eficientă formație din Premier League la fazele fixe. Saliba a deschis scorul în minutul 32, Saka a majorat diferența dintr-o lovitură de la 11 metri. Era minutul 41, dar „tunarii” nu s-au oprit.

Rice a centrat în „gura porții”, Gabriel și-a dominat adversarii și a făcut 3-0. În prelungiri, Trossard a fructificat un contraatac.

Suporterii lui West Ham n-au suportat umilința. Mii de persoane au fost surprinse ieșind din stadion și îndreptându-se spre case. Prima parte încă nu se încheiase!

În tot acest timp, David Moyes, managerul gazdelor, privea în gol, incapabil de reacție.

După pauză, în 3 minute, Arsenal a dus scorul la un neverosimil 6-0, prin Saka și Rice.

FINAL. West Ham - Arsenal 0-6

Formația antrenată de Mikel Arteta a ajuns la 52 de puncte, două sub liderul Liverpool.