INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  WOLVERHAMPTON - ARSENAL 3-1

Wolverhampton - Arsenal 3-1 // FOTO „Tunarii” ratează șansa de a urca pe un loc de Liga Campionilor! Umiliți într-o repriză de Wolves

Articol de GSP - Publicat miercuri, 24 aprilie 2019 23:38

Arsenal a pierdut în deplasarea de la Wolverhampton, scor 3-1, și ratează șansa de a urca pe loc de Liga Campionilor.

Portughezul Ruben Neves (22 de ani) a deschis scorul în minutul 28 dintr-o lovitură liberă de la 20 de metri. Fundașul irlandez Matt Doherty (27 de ani) a dublat diferența cu o lovitură de cap în minutul 37, profitând de plasamentul total greșit al fundașilor londonezi. Diego Jota a stabilit scorul primei reprize cu o acțiune individuală.

Sokratis Papastathopoulos (30 de ani) a marcat golul de onoare al oaspeților în minutul 80. Grecul a reluat cu capul după o centrare venită din corner.

Arsenal ratează șansa de a urca peste Chelsea în clasamenul din Premier League și rămâne pe locul 5, în afara pozițiilor de Liga Campionilor. Wolves trece peste Watford și Everton, până pe locul 7, ultimul loc care poate asigura prezența în Europa League.

Click aici pentru clasamentul LIVE

Echipele de start

Wolves: Patricio - Bennett, Coady, Boly - Doherty, Dendoncker, Neves, Moutinho, Jonny - Jimenez, Jota
Rezerve: Ruddy - Cavaleiro, Costa, Gibbs-White, Saiss, Traore, Vinagre
Antrenor: Santo Espirito

Arsenal: Leno - Maitland-Niles, Sokratis, Koscielny - Torreira, Xhaka - Mkhitaryan, Ozil, Iwobi - Lacazette
Rezerve: Cech - Elneny, Guendouzi, Kolasinac, Mustafi, Nketiah, Willock
Antrenor: Unai Emery

Vezi AICI clasamentul din Anglia!

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!