INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  INIŢIATIVĂ

WOW! Fotbalul se va schimba radical! » Olandezii au o idee revoluţionară. Tu ce părere ai?

Articol de GSP - Publicat luni, 11 august 2014 00:00 / Actualizat luni, 11 august 2014 16:14

Federaţia din Olanda vrea să schimbe regulile din fotbal şi e susţinută în demersul ei de foruri extrem de importante!

Despre ce e vorba? Ei bine, federaţia batavă vrea să introducă tehnologia video în timpul meciurilor şi a primit aviz favorabil FIFA să testeze acest plan în partide oficiale.

Potrivit KNVB, fiecare echipă poate contesta şi opri jocul pentru reluarea TV a unei faze controversate o dată pe repriză!

Ideea, care urmăreşte diminuarea efectului produs de eventualele erori de arbitraj, este sprijinită de forurile din Anglia, Germania şi SUA.