INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ELVEȚIA

Young Boys, moral excelent înainte de meciul cu CFR Cluj! Victorie în ultimul meci de campionat

CFR Cluj - Young Boys se joacă joi, 29 octombrie // foto: Facebook @ BSC Young Boys

Articol de GSP - Publicat duminica, 25 octombrie 2020 19:30 / Actualizat duminica, 25 octombrie 2020 20:21

Young Boys, adversara celor de la CFR Cluj din grupa de Europa League, a câștigat ultimul meci din campionatul Elveției, 2-1 cu Luzern.

• CFR Cluj - Young Boys se joacă joi, 29 octombrie, de la ora 22:00. Meciul va putea fi urmărit în format liveTEXT pe GSP.ro;

Înainte de deplasare în România, pentru meciul cu CFR Cluj, Young Boys a obținut o victorie importantă în Elveția. Echipa din capitala Elveției a învins-o pe Luzern, scor 2-1, deși a fost condusă la pauză. Schulz a deschis scorul pentru Luzern în minutul 19, din penalty, iar oaspeții au rezistat în avantaj până în minutul 58. Meschack a egalat pentru Young Boys, înainte ca Nsame să dea lovitura de grație, doar 11 minute mai târziu.

Rezultat excelent pentru Young Boys, care se menține pe primul loc în campionatul Elveției și vine cu un moral bun la Cluj-Napoca, pentru duelul cu CFR.

11 punctea strâns Young Boys în 5 etape. 1 peste St.Gallen, care ocupă a doua poziție

În primul meci din grupa de Europa League, Young Boys a pierdut cu AS Roma, 1-2 pe teren propriu. În schimb, CFR a început faza grupelor cu dreptul, învingând-o cu 2-0 pe ȚSKA, la Sofia.

Mai multe știri din fotbalul internațional:

Ce lovitură! Răzvan Lucescu a transferat un fotbalist cu 20 de milioane de euro

Rangers - Livingston 2-0 » Ianis Hagi i-a impresionat din nou pe scoțieni: „Viziune extraordinară!” » Cum s-a descurcat