Selecționerul Statelor Unite a oferit declarația serii după victoria contra Iranului

Gregg Berhalter, selecționer SUA.
Gregg Berhalter, selecționer SUA. Foto: Imago

Articol de GSP - Publicat miercuri, 30 noiembrie 2022 10:25 / Actualizat miercuri, 30 noiembrie 2022 10:50

Gregg Berhalter (49 de ani), selecționerul naționalei Statelor Unite, a oferit declarația serii, după meciul câștigat de elevii săi în fața Iranului, scor 1-0, rezultat care a asigurat calificarea americanilor în optimile de finală ale Campionatului Mondial din Qatar, acolo unde vor întâlni reprezentativa Țărilor de Jos.

Larissa Riquelme încinge imaginația fanilor: „Dacă Brazilia va câștiga Campionatul Mondial, voi poza așa cum m-a adus Dumnezeu pe lume”
PROMISIUNE

Gregg Berhalter: „Am rămas cu mai puțin păr pe cap după meciul ăsta”

„Am rămas cu mai puțin păr pe cap după meciul ăsta (n.r. - antrenorul nu se poate lăuda cu o podoabă capilară bogată, ci dimpotrivă). Având în vedere minutele de prelungiri care se acordă acum, am stat stresat tot timpul. Număram fiecare secundă scursă. Dar suntem bucuroși și vom merge să ne luptăm cu olandezii.

Mă simt mândru de ceea ce am realizat alături de elevii mei. Cred că în prima repriză am arătat de ce suntem în stare. Am făcut o primă repriză foarte bună.

În repriza a doua, am arătat cât de determinați suntem. Băieții s-au luptat și ne-am calificat fiind neînvinși în optimi”, a spus Gregg Berhalter, la finalul meciului cu Iran, potrivit Daily Mail

VIDEO. Corespondență GSP din Qatar / Artă la fiecare pas prin Doha

Luptătorul gata să sară în apărarea lui Messi: „Canelo, dacă vrei să te bați, sunt pregătit! Lasă-l pe Leo în pace!”

Playtech: TRAGEDIE! Doliu URIAȘ în politica din România! A MURIT în urmă cu puțin ...

Ianis Hagi și Dennis Man, în centrul atenției la reunire » Ținute extravagante alese de „tricolori”