Comentarii (11)
realsteaua
realsteaua  •  03 Decembrie 2022, 18:45
Postat de AdiOvi pe 03 Decembrie 2022, 18:02

Ai scenarita in singe. Păi chiar crezi ca daca spaniolii vedeau ca se ingroasa gluma nu dadeau gol niponilor? Hai sa fim serioşi. Vorbim de echipa care a dat totuşi 9 goluri in grupa asta.

Păi tocmai ce-mi confirmi "scenarita". Că ar fi dat gol dacă avea nevoie și te cred. Deci nu au jucat pentru a câștiga meciul ci să-și facă loc pe culoarul europenelor ( sunt 6 echipe din 8 acolo unde este Spania ).

AdiOvi
AdiOvi  •  03 Decembrie 2022, 18:02
Postat de realsteaua pe 03 Decembrie 2022, 11:22

Este evident că asta a și intenționat Spania. Cu siguranță Germania știa prin minutul 75-80 ce rezulatat e la Spania-Japonia și de-al naibii îi lăsam pe Costa Rica să conducă și chiar să bată, ca să-i învețe minte pe spanioli.

alexiosas
alexiosas  •  03 Decembrie 2022, 14:04
Postat de elgabri pe 03 Decembrie 2022, 13:07

OK dar nemtii de ce nu i a batut pe Spanioli sau pe Japonezi cine i a impiedicat banderolele "one love" sau gesturile de ai umili pe Japonezi ???

pentru ca atunci cand esti modern,dar mentalitatea e de evul mediu,conteaza doar ce convine,restul sunt chestii neimportante

Hcm27
Hcm27  •  03 Decembrie 2022, 13:59

Exact ce ai spus tu este diferența între noi,ca nații vorbesc.Neamtul nu știe decât ca trebuie sa câștige și atât.Restul nu-l mai intereseaza

alexiosas  •  03 Decembrie 2022, 12:30

inca o data astora cu memoria scurta....asta se intampla mereu la aceste turnee finale,nu e prima data si nu va fi nici ultima....erau meciuri in care pasau unii la altii la trecerea timpului daca,am zis DACA,va mai aduceti aminte

francklin67
francklin67  •  03 Decembrie 2022, 12:27

Sigur stiau rezultatul,dar au sperat pana la capat ,Spania egala daca era nevoie.Nu are nici un sens ca meciurile incep la aceasi ora,informatiile circula cu viteza luminii din cauza tehnologiei.Sper din suflet sa invinga MAROC pe spanioli.

elgabri
elgabri  •  03 Decembrie 2022, 12:25

Dar cine nu ar fi facut asta, unele echipe chiar nu au mai tras in ultimul meci daca au fost calificate fara sa urmareasca ceva anume cu asta.