INTERNATIONAL  »  CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL 2022 - STIRI  »  SPANIA - JAPONIA 1-2

Legenda lui Real Madrid șochează: „Vă asigur că Spania a pierdut intenționat cu Japonia, pentru a evita Brazilia”

Hugo Sanchez/ foto Instagram

Articol de GSP - Publicat sambata, 03 decembrie 2022 10:34 / Actualizat sambata, 03 decembrie 2022 11:11

Hugo Sanchez (64 de ani), fost campion cu Real Madrid și o legendă a madrilenilor, este sigur că Spania a pierdut intenționat cu Japonia, scor 1-2, în ultima etapă a grupelor Campionatului Mondial.

• Maroc - Spania, în optimile CM 2022, se joacă pe 6 decembrie, de la ora 17:00. Meciul va fi liveTEXT pe GSP.ro și televizat pe TVR1

Fostul atacant mexican e convins că Spania a vrut să piardă pentru a evita Brazilia în sferturi. Ibericii au terminat pe locul doi în grupă și dau în optimi peste Maroc, iar în sferturi ar putea juca împotriva Portugaliei sau Elveției.

„Te grăbești al dracului de rău să mă schimbi” » Ronaldo și-a explicat reacția controversată: „I-am spus să tacă, nu are nicio autoritate”
PORTUGALIA - ELVEȚIA

Dacă ar fi câștigat grupa, Spania ar fi jucat în optimi cu Croația, iar în sferturi ar fi putut da de Brazilia.

Hugo Sanchez: „Spania a pierdut intenționat cu Japonia”

„Vă asigur că Spania a pierdut intenționat cu Japonia pentru a evita Brazilia. Nu am fost acolo și nu sunt în mintea lui Luis Enrique, dar sigur s-a gândit la cea mai bună metodă de a evita Brazilia în sferturi.

Sigur că a fost un risc, dar a meritat. Spania nu se teme de Brazilia, dar o respectă. Antrenorul nu va recunoaște niciodată. Nu va spune: «Am lăsat adversarii să câștige»”, a declarat Hugo Sanchez, potrivit Daily Mail.

Hugo Sanchez, fost coleg cu Gică Hagi la Real Madrid (1990-1992), a jucat 7 ani pentru „Los Blancos”, între 1985 și 1992. A reușit să marcheze 164 de goluri în 207 meciuri pentru Real și a cucerit 5 titluri în Spania.

58 de meciuri și 29 de goluriare Sanchez pentru naționala Mexicului, pe care a reprezentat-o la 3 Campionate Mondiale (1978, 1986, 1994)

Hugo Sanchez, în tricoul lui Real Madrid/ foto Imago Images

Suarez și-a șters lacrimile și a ieșit la atac, după eliminarea de la Mondial: „Nu suntem respectați”

Mijlocașul argentinian din fotbalul românesc trăiește cu emoții mari Mondialul: „Hai și alții, nu doar Messi! Brazilia și Franța par a fi înaintea noastră”

Playtech: TRAGEDIE! Doliu URIAȘ în politica din România! A MURIT în urmă cu puțin ...

Ianis Hagi și Dennis Man, în centrul atenției la reunire » Ținute extravagante alese de „tricolori”