lapusneanul  •  01 Decembrie 2022, 09:37

alcoo, chiar dacă nu marcau sauditii tot Polonia mergea în optimi , după criteriul cartonase galbene.....

carol_k
carol_k  •  01 Decembrie 2022, 08:38

Daca Argentina mai dadea un gol se califica Mexicul. Mexicul stiindu-se calificat nu mai lasa spatii in aparare si Arabia Saudita nu mai inscria. Ma uitam cum la 2-0 Lautaro ori Alvarez rateaza incredibil, cum insusi Messi strica fazele periculoase ale Argentinei. Se multumeau doar cu acea posesie covarsitoare iar Polonia, lamentabila, nu putea sa le puna probleme. Si mi-am adus aminte de declaratia unui bataus din Mexic care l-a amenintat pe Leo cu 2-3 zile inainte ca-l va rupe cu bataia daca se vor intalni, nu mai retin exact amenintarea dar a fost un gest golanesc. La 2-0 echipa Argentinei si-a adus aminte de el si a incetat sa mai fie periculoasa, "au dat stingerea", doar le-au ascuns mingea polonezilor. A fost un fel de invitatie tacita catre echipa Mexicului, ceva de genul "daca vreti in optimi atunci munciti sa va obtineti singuri calificarea, n-o asteptati tot de la noi!" .... Un raspuns corect, elegant, drept.

gojgaru
gojgaru  •  01 Decembrie 2022, 02:16
Postat de blackzet80 pe 30 Noiembrie 2022, 23:46

La ce meciuri te-ai uitat in primele 2 jocuri Mexic nu a jucat nimic doar astazi s-au trezit dar era prea tarziu.Daca dadea Lewandowski atunci din penalty cu ei erau demult pa.

Da' Argentina ce a jucat cu arabii in primul meci ?

gojgaru
gojgaru  •  01 Decembrie 2022, 00:09

Ce cauta gloabele astea de “poloneji” la mondiale ?

adi_stelistul
adi_stelistul  •  30 Noiembrie 2022, 23:48

Chiar as vrea sa ii aud pe cei ce explicau doct după meciul cu arabii cum Argentina a pierdut intenționat, ca sa ia locul 2 și sa evite jumătatea de tablou cu Brazilia. Erau atât de convinși!

balotelli
balotelli  •  30 Noiembrie 2022, 23:46
Postat de vallygl pe 30 Noiembrie 2022, 23:08

Argentina nu s-a calificat doar in optimi, ci si in sferturi. Australia nu are cum sa le puna probleme.

Clar. Rezultatele au avantajat însă și Franța, care n-ar trebui în mod normal să aibă emoții cu leșii. S-ar fi chinuit serios cu mexicanii pentru un loc în sferturi. La câte ocazii au ratat verzii în seara asta și la cât de bine s-au mișcat mai ales în repriza secundă, au lăsat impresia că ar fi meritat să se califice. Totuși, în meciul direct cu Polonia nu s-au agitat atât, preferând să nu riște... iar azi s-a demonstrat că au greșit atunci jucând la 0-0.

blackzet80
blackzet80  •  30 Noiembrie 2022, 23:46
Postat de dum.dragos pe 30 Noiembrie 2022, 23:20

Mareaaaa echipa a Argentinei, jucand cu o super catastrofa (polonia), a tras de timp ..peste 25 de minute…ca sa tina de 2-0. Cat de jalnic non-combat !!! Messi a oprit cateva possibile atacuri de-ale colegilor. Si…Mexicul, singura care a jucat fotbal din grupa aceasta, pleaca acasa.

vasileroaita
vasileroaita  •  30 Noiembrie 2022, 23:44

Pune direct finala. Nu vei greși.

vasileroaita  •  30 Noiembrie 2022, 23:43
Postat de 88gore88 pe 30 Noiembrie 2022, 23:08

Dacă nu marcau arabii era egalitate totala și se ajungea pana la fair-play-ul...Dar dacă era egalitate și acolo,care era următoarea etapa?