Alte știri din fotbal
Marius Croitoru i-a pus gând rău lui FCSB: „Mergem la București să ne calificăm”
0
Schimbare majoră în Superliga » Modelul pe care LPF vrea să-l preia din Austria: „Altfel n-o să producem rezultate”
0
Dinamovistului căruia nu-i pasă cu cine se va duela pentru Conference League: „Ne gândim la noi și să învingem”
0
„Mai mare trădare decât asta? Înseamnă că a vândut” » Daniel Pancu, desființat după ce și-a anunțat plecarea de la CFR Cluj
0
Știri din fotbal internațional
Aurelio De Laurentiis, tentat să vândă Napoli » De unde a primit oferta miliardară și care a fost răspunsul dat
0
Bayern - Stuttgart, finala Cupei Germaniei » Echipele probabile + cote
0
Românul care a „rupt plasele” în Turcia s-a convins de Mirel Rădoi la Gaziantep: „Nu este ușor”
0
Caruselul antrenorilor în Serie A » Plecarea lui Conte de la Napoli provoacă un domino cu multiple ramificații!
0
Lifestyle
Fosta acționarului de la Dinamo, la Festivalul de la Cannes: „6 ani împreună au fost foarte grei”
2
Ramona Olaru, vedeta Antenei, antrenament neobișnuit » Antrenorul a rămas surprins: „Dă bine?”
6
A fost căsătorită cu Ioan Timofte, s-a iubit cu Adrian Cristea, acum face afaceri în SUA: „Vorbim despre miliardari din toate colțurile lumii”
12
Cum a ales Vinicius Junior să oficializeze despărțirea de iubita lui: „Îți mulțumesc pentru tot”
8
Stațiunea de la malul mării care nu s-a mai construit. Moșierii stăpâni de ...
Libertatea
Simona Halep rupe tăcerea după retragere! Ce a împins-o să se refugieze în ...
Adevărul
O decizie definitivă a Curții de Apel București produce panică la FRF: ...
GSP SPECIAL
Opt concurenți au căzut în râpă în Bucegi, la ultramaratonul „Transilvania ...
Libertatea
La vremea respectiva noi nu aveam “selectioner” ci doar antrenor, selectia o facea o asa zisa comisie de selectie, in realitate 2-3 insi din conducerea federatiei, tot ei stabileau si primul 11. Deci “selectioneru” era un fel de Dica, Petrea etc. De abia de in 1940 am trecut la selectioner cu adevarat.
Articol pentru creduli, ca sa nu spun naivi. Sau povesti de adormit copii.
Articol excelent, pacat ca nu s-a semnat autorul !
Ați uitat un aspect important: Constantin Rădulescu a fost campionul României în 1921 cu Tricolor București, fiind chiar căpitanul echipei. I se spunea Ciungul de la Doaga , mai exact Eroul de la Doaga , unde a fost rânit în Primul Război Mondial. Aviz amatorilor: juca cu proteză la o mână și a devenit...Campion Național.
Un articol jos pălăria, despre pasiune și sacrificiu, despre istorie și tradiție. Un exemplu de: așa da! Să știm cine am fost și în ce mocirlă ne scăldăm acum!
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.