Comentarii (57)
tbone
tbone  •  13 Iunie 2014, 09:33
Postat de unico_biancorossi pe 13 Iunie 2014, 09:21

cum necum, Brasil castiga detasat meciul si acumuleaza primele 3 puncte. jocul nu a fost unul incantator si era si normal, fiind meciul debutului. a pune totul pe seama arbitrajului este incorect : croatia nu a iesit din propria jumatate timp de 70 din 96 de minute. ocaziile, suturile, posesia, cornerele, driblingurile, atacurile, recuperarile, duelurile,,, la toate capitolele brazilienii au fost superiori. croatiia u fost superiori la unul singur : faulturile. adica au fost superiori la cotonogeala, ailalti la fotbal. ma rog, chestie de viziune.

Neymar trebuia sa ia rosu pt lovitura cu cotul intentionata in prima repriza amice, vezi ca Brazilia asta a voastra s-a chinuit serios in ciuda scorului cu Croatia, o echipa de urna a 3-4 totusi, daca azi Brazilia juca cu Franta-Olanda-Germania-Spania eu cred ca le rupeau franele, ceea ce se va intampla dupa ce se vor intalni la finalul grupelor, Brazilia nu prinde semifinale cu lotul asta o sa vedeti

oaeaspurcata
oaeaspurcata  •  13 Iunie 2014, 09:31

Cum necum, Brazilia a castigat rusinos si e neadevarat sa zici ca n-au iesit din propria jumatate. Poti eventual sa spui ca n-au avut multe ocazii dar mijlocul l-au controlat, legand uneori pasele spre disperarea brazilienilor care faultau. Brazilia n-are sanse nici la semifinale, poate sa creasca de la un meci la altul dar sunt slabuti.

mariuss72
mariuss72  •  13 Iunie 2014, 09:30

Meci slab, atmosfera de amical, stadion cam nepotrivit pentru un meci de inceput...ma asteptam la mult mai mult.

subiectiv777
subiectiv777  •  13 Iunie 2014, 09:27

brazilienii au fost superiori si la arbitraj si asta a contat in primul rand... in fine, tot chestie de viziune.

unico_biancorossi
unico_biancorossi  •  13 Iunie 2014, 09:24

eu as remarca altceva, nu faptul ca Brasil a marcat 2 goluri regulamentare iar croatii nici unul !, si anume : : Apoi, vorbind despre fotbalul în continuă modernizare, a mărturisit că vrea să le ofere antrenorilor posibilitatea de a contesta cîte două decizii de arbitraj pe meci! Ca-n tenis pe set. Şi-a încheiat apoteotic: "Mă întreb dacă fotbalul se joacă şi pe alte planete. Poate că într-o bună zi nu vom mai avea doar un campionat mondial, ci competiţii interplanetare!". __ insusi presedintele forului suprem al Futbolului s-a sclerozat, confunda acest sport fenomenal cu alte sporturi si viseaza omuleti verzi plecati pe contraatac..)))