INTERNATIONAL  »  CM 2014  »  OLANDA - MEXIC

VIDEO Mexic a deschis scorul printr-un golazo al lui Giovani Dos Santos!

Articol de GSP - Publicat duminica, 29 iunie 2014 00:00 / Actualizat duminica, 29 iunie 2014 20:28

Repriza a doua a meciului dintre Olanda şi Mexic a început fulminant, iar Giovani Dos Santos a deschis scorul în minutul 48.

Starul mexican l-a învins pe Cillessen cu un şut superb de la distanţă, plasat excelent lîngă bară.

VIDEO cu golul lui Giovani Dos Santos

Giovani a fost schimbat în minutul 61, iar în locul său a intrat Aquino.

Mondial special pe GSP.ro » Intră ACUM în cea mai spectaculoasă secţiune de pe site: meciuri live, statistici, infografii.

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”