INTERNATIONAL  »  CM 2018  »  BRAZILIA - COSTA RICA 2-0

Destăinuirea emoționantă a lui Neymar » De ce a plâns după meciul cu Costa Rica: "În viața mea nimic n-a fost ușor. Visul continuă!"

Articol de GSP - Publicat vineri, 22 iunie 2018 20:50

Brazilia a învins Costa Rica, scor 2-0, într-un meci din grupele Campionatului Mondial, iar Neymar a marcat golul care a stabilit scorul final în cel de-al șaptelea minut al prelungirilor.

După ultimul fluier, Neymar a surprins pe toată lumea când s-a așezat în genunchi la mijlocul terenului și a izbucnit în plâns. Brazilianul a explicat după meci gestul său.

"Nu toată lumea știe prin ce am trecut ca să ajung aici. Am plâns de bucurie, am plâns pentru că am depășit problemele.

În viața mea nimic nu a fost ușor și nici acum nu sunt lucrurile ușoare. Visul continuă, de fapt, nu visul, ci obiectivul. Felicitări tuturor pentru meci. Sunteți cei mai tari", a spus Neymar.

Brazilia - Costa Rica 2-0
Au marcat: Coutinho '90+1, Neymar '90+7