INTERNATIONAL  »  CM 2018  »  ARGENTINA - ISLANDA 1-1

FOTO Messi i-a scris lui Cristiano după ce a ratat penalty-ul cu Islanda :) » Avalanșă de meme-uri pe net

Articol de GSP - Publicat sambata, 16 iunie 2018 21:06

Argentina a terminat la egalitate meciul cu Islanda, scor 1-1, înregistrând prima mare surpriză de la acest Campionat Mondial.

Lionel Messi a avut șansa să înscrie golul de 2-1, însă a irosit un penalty, în minutul 64, iar pe internet au apărut imediat mai multe glume la adresa vedetei Barcelonei.

Comparațiile cu Ronaldo, care ieri a marcat de 3 ori în fața Spaniei, nu lipsesc. În galeria foto găsiți o selecție a câtorva dintre cele mai reușite meme-uri.

"Nu am găsit spații între linii. În repriza a doua, Islanda a jucat altceva, au făcut un joc de așteptare. Am fi vrut o victorie în primul meci, ne-ar fi dat liniște" Lionel Messi