INTERNATIONAL  »  CM 2018  »  BELGIA - PANAMA 3-0

Gluma zilei la Campionatul Mondial: "Penedo arată ca și cum cineva l-a cumpărat pe Buffon de la reduceri" :D

Articol de GSP - Publicat luni, 18 iunie 2018 19:50

Deși a primit trei goluri de la Belgia, Jaime Penedo, 36 de ani, portarul statului Panama și a lui Dinamo, a fost lăudat de toată lumea pentru prestația sa.

Pagina de Twitter a celor de la Historical Sport a făcut o glumă și l-a comparat pe Penedo cu Gianluigi Buffon, 40 de ani, dar numai în ceea ce privește aspectul fizic: "Buffon are un meci foarte bun pentru Panama până acum :)".

Goalkeeperul dinamovist a avut câteva parade fabuloase la scorul de 0-0 și a păstrat tabela nemodificată până în minutul 47, când Mertens a deschis scorul.

Portarul a mai avut câteva intervenții bune, însă belgienii au majorat diferența în minutul 69 prin Lukaku. Același fotbalist a făcut dubla șase minute mai târziu și a stabilit scorul final, 3-0 (Detalii AICI).

alte glume de pe twitter pe tema asemănării penedo - buffon:

• "Zici că e fratele mai tânăr al lui Buffon"
  • "Penedo arată ca și cum cineva l-a cumpărat pe Buffon de la reduceri"
  • "Penedo, versiunea panameză a lui Buffon"
  • "Mă bucur că Buffon a ajuns până la urmă la Mondial"
  • "Buffon crede că e șmecher, s-a strecurat la Mondial cu numele de cod Penedo"
  • "În prima repriză, Penedo a și jucat precum Buffon"
  • "Penedo zici că e Buffon după o petrecere ce a ținut 3 zile"
  • "Seamănă, dar să nu uităm că Penedo are mai mult de 100 de meciuri la naționala statului Panama, iar Buffon niciunul. Deci cine e mai bun?"