Comentarii (17)
maxp  •  27 Iunie 2018, 16:55
Postat de adyy25 pe 27 Iunie 2018, 16:01

Viteza maxima a lui Bolt a fost de 44,6 km/h. Ca atare un 34 de km/h, e realizabil,mai ales pe un interval scurt, o viteza instantanee. A, ca medie pe 100 m, e mai greu, tinand cont ca pleci de la zero, de exemplu. Asadar, tu esti cel care manipulezi. Dar din necunostinta de cauza. Din prostie

Bun, de-acord cu ce zici, dar atunci ce relevanta mai are?! Ce e asa deosebit?! E oare singurul care face aceste viteze? Hai sa le calculam viteza cand pica si sa dam niste cifre ce suna foarte frumos. O fi corect ce zici, dar daca e cat se poate de realizabil, inseamna ca nu mai e nimic deosebit. Macar sa se explice ce inseamna acest 34 km/h, sa stim si noi de ce e asa de deosebit, sau daca nu e, atunci nu mai pomeni cifre de pomana (ma refer la ziarist).

adyy25  •  27 Iunie 2018, 16:01
Postat de ion.ionescu pe 27 Iunie 2018, 10:37

34.000 m : 3.600 sec =9,4 m/sec. = 94 m/10 sec - mai avea puţin şi bătea recordul mondial !!! Vedeţi ce simplu se înghite o manipulare ?! Din lene şi indiferenţă...

Viteza maxima a lui Bolt a fost de 44,6 km/h. Ca atare un 34 de km/h, e realizabil,mai ales pe un interval scurt, o viteza instantanee. A, ca medie pe 100 m, e mai greu, tinand cont ca pleci de la zero, de exemplu. Asadar, tu esti cel care manipulezi. Dar din necunostinta de cauza. Din prostie

maxp  •  27 Iunie 2018, 15:37

E total inuman, eu cred ca l-au trimis de pe alta galaxie, sau e facut in laborator, poate il controleaza o forta divina cu o telecomanda... vai de capul nostru, deja cand reusesc cate o preluare mai demna de un fotbalist profesionist, daca e vorba de Messi sau Ronaldo totul e magic, intergalactic, senzational etc. Pai inseamna ca eu care n-am facut fotbal, realizez lucruri mai inumane cand reusesc sa dau o pasa scurta la 2 metri, ca n-am miile de ore de antrenament ale alora.

Nick Rasu  •  27 Iunie 2018, 14:03
Postat de magic4ever pe 27 Iunie 2018, 09:58

Franta ce joaca ? Nu au putut sa bata pe Danemarca si celelalte meciuri le-au castigat foarte greu cu 1-0 si 2-1....nu joaca nimic nici Argentina nici Franta...o sa fie un meci mare doar datorita numelor care se intalnesc, dar meciul o sa fie foarte plictisitor...0-0 si prelungiri sau 1-0 pentru Franta dupa o faza fixa...

Daca le dadeau 11 metri era terminat meciul...dar nu au nici o sansa in fata Frantei...nu meritau sa se califice... Nu au vrut aia de la VAR sa se califice Nigeria...chiar daca au meritat...

dinamo100  •  27 Iunie 2018, 11:58

Ceea ce a realizat Messi la gol e senzational, dar datele tehnice (gen "34km/h" sunt deformate rau de tot!

ion.ionescu  •  27 Iunie 2018, 10:37

34.000 m : 3.600 sec =9,4 m/sec. = 94 m/10 sec - mai avea puţin şi bătea recordul mondial !!! Vedeţi ce simplu se înghite o manipulare ?! Din lene şi indiferenţă...

magic4ever  •  27 Iunie 2018, 09:58
Postat de Alex Isai pe 27 Iunie 2018, 03:24

Vai mama lor! Astia au pretentii de campioana???Le scoate Franta fotbalul din cap!! Pacat de Nigeria,chiar au jucat fotbal !!!

Franta ce joaca ? Nu au putut sa bata pe Danemarca si celelalte meciuri le-au castigat foarte greu cu 1-0 si 2-1....nu joaca nimic nici Argentina nici Franta...o sa fie un meci mare doar datorita numelor care se intalnesc, dar meciul o sa fie foarte plictisitor...0-0 si prelungiri sau 1-0 pentru Franta dupa o faza fixa...

valyomanyd  •  27 Iunie 2018, 08:28
Postat de Alex Isai pe 27 Iunie 2018, 03:24

Vai mama lor! Astia au pretentii de campioana???Le scoate Franta fotbalul din cap!! Pacat de Nigeria,chiar au jucat fotbal !!!

Pune la pariuri, asta dupa ce vinzi casa, "om" te faci :)))

Ion Urucatu  •  27 Iunie 2018, 08:23

Messi este Messi muncește nu cerșește ca alții.

gicab  •  27 Iunie 2018, 08:09
Postat de Alex Isai pe 27 Iunie 2018, 03:24

Vai mama lor! Astia au pretentii de campioana???Le scoate Franta fotbalul din cap!! Pacat de Nigeria,chiar au jucat fotbal !!!

Da mânuiau bine autobuzul

  • 1
  • 2