INTERNATIONAL  »  CM 2018  »  PRELIMINARII

VIDEO+FOTO » S-au jucat 9 meciuri din preliminariile CM: Franța a făcut instrucție cu Olanda în meciul serii, iar Belgia și-a demolat adversara cu 9-0

Articol de GSP - Publicat joi, 31 august 2017 21:46

Joi s-au jucat 9 meciuri din preliminariile pentru Campionatul Mondial din Rusia, iar capul de afiș a fost partida dintre Franța și Olanda, scor 4-0.

Francezii n-a avut nicio emoție și au deschis scorul prin Griezmann (14), iar în minutul 62 olandezii au rămas în 10 după eliminarea lui Strootman. De aici totul a fost mult mai ușor pentru "Cocoșii galici", care au mai punctat de trei ori prin Lemar (73 și 88) și Mbappe în prelungiri.

Scorul serii a venit de la meciul dintre Belgia și Gibraltar. Deși au jucat din minutul 40 fără Witsel, belgienii s-au impus cu un categoric 9-0.

Meciurile de joi seara:

Belgia - Gibraltar 9-0  (VIDEO)
Au marcat: Mertens 16, Meunier 18, Lukaku 21, 38, 82 p., Witsel 27, Hazard 45, Meunier 61, 67

Bulgaria - Suedia 3-2  (VIDEO)
Au marcat: Manolev 12, Kostadinov 33, Chochev 79 / Lustig 29, Berg 44

Cipru - Bosnia 3-2  (VIDEO)
Au marcat: Christofi 65, Laban 67, Sotiriou 76 / Sunjic 33, Visca 44

Elveția - Andorra 3-0  (VIDEO)
A marcat: Seferovici 43, 63, Lichtsteiner 67

Franța - Olanda 4-0  (VIDEO)
Au marcat: Griezmann 14, Lemar 73, 88, Mbappe 90+1

Franța: Lloris - Sidibe, Koscielny, Umtiti, Kurzawa - Kante, Pogba - Coman, Griezmann, Lemar - Giroud

Olanda: Cillessen - Fosu-Mensah, De Vrij, Hoedt, Blind - Wijnaldum, Strootam - Robben, Sneijder, Promes - Janssen