INTERNATIONAL  »  CONFERENCE LEAGUE  »  CSU CRAIOVA - HAPOEL BEER SHEVA 1-1

Andrei Ivan, după CSU Craiova - Hapoel Beer Sheva: „La vizionare, am crezut că e o echipă foarte bună”

Andrei Ivan
Andrei Ivan foto: Imago

Articol de GSP - Publicat vineri, 19 august 2022 08:20 / Actualizat vineri, 19 august 2022 11:02

Universitatea Craiova a remizat cu Hapoel Beer-Sheva, scor 1-1, în turul play-off-ului Conference League. Andrei Ivan, marcatorul golului oltenilor, a analizat prestația echipei sale după meci.

• Returul va avea loc peste o săptămână, pe 25 august, de la 20:00, și va fi liveTEXT pe GSP.RO. Echipa care câștigă dubla merge în grupele Conference League.
Sorin Cârțu l-a făcut „pachet” pe Papp: „L-am prins în vestiar! Stăm cu inima în gât că așa vrei tu!? Băi băiatule, te apuci să faci pe Rambo?”
CSU CRAIOVA - HAPOEL BEER-SHEVA 1-1

Deși meciul s-a terminat la egalitate, Ivan recunoaște că se aștepta la un meci mai dificil împotriva israelienilor și dă vina pe ghinion pentru faptul că CSU Craiova nu a obținut victoria.

Andrei Ivan: „La vizionare, am crezut că e o echipă foarte bună”

„Am simțit o echipă care joacă fotbal. Prima repriză ne-a fost ușor, am avut multe ocazii, dar nu a fost să fie. La pauză am luat roșu și au înscris ei. Contează că am revenit. Au fost niște împingeri. Arbitrul a văzut și a dat două cartonașe roșii. Un jucător l-a călcat, iar Paul l-a împins puțin.

Nu ne temem, dar nu avem poziție bună de a trage la poartă. Trebuie să gândești cu mult timp înainte. Nu suntem concentrați în fața porții, nu am avut nici noroc. La vizionare, am crezut că e o echipă foarte bună, dar ne-am ridicat nivelul și noi. Mister a spus să stăm sus să înscriem noi primii după ce am primit roșu.

Avem recuperare foarte bună, suntem motivați și trebuie să dăm totul pe teren. Sper să marchez și în retur, dar mai important este să câștige echipa”, a declarat Ivan potrivit digisport.ro.

Mirel Rădoi nu l-a menajat pe Paul Papp: „Nu avea ce să caute în meci așa ceva! E de neacceptat!”