INTERNATIONAL  »  CONFERENCE LEAGUE  »  CONFERENCE LEAGUE

Fluier final în manșa tur a „sferturilor” Conference League » Alex Mitriță a jucat 15 minute în înfrângerea cu Marseille

Partidele tur din sferturile de finală ale Conference League se dispută astăzi, prima cu începere de la 19:45. Cele patru dueluri vor putea fi urmărite în format liveTEXT pe GSP.ro.  // foto: Imago
Partidele tur din sferturile de finală ale Conference League se dispută astăzi, prima cu începere de la 19:45. Cele patru dueluri vor putea fi urmărite în format liveTEXT pe GSP.ro. // foto: Imago

Articol de GSP - Publicat joi, 07 aprilie 2022 23:25 / Actualizat vineri, 08 aprilie 2022 00:08

Partidele tur din sferturile de finală ale Conference League s-au disputat astăzi. Cele patru dueluri au putut fi urmărite în format liveTEXT pe GSP.ro.

Feyenoord și Slavia Praga au remizat, scor 3-3, în primul sfert de finală din Conference League. Tot remiză au bifat și Leicester și PSV, care au terminat 0-0.

PAOK, echipa românilor Alexandru Mitriță și Răzvan Lucescu, a pierdut în deplasarea de la Marseille, scor 1-2. Mitriță a început meciul rezervă și a fost introdus pe teren cu 15 minute înainte de fluierul final.

Bodo Glimt a revenit de la 0-1 în partida jucată pe teren propriu cu AS Roma și și-a adjudecat manșa tur cu scorul 2-1.

• Manșa retur a sferturilor Conference League este programată pe 14 aprilie.
  • Semifinalele competiției vor avea loc pe 28 aprilie, respectiv 5 mai.