INTERNATIONAL  »  CONFERENCE LEAGUE  »  WEST HAM - FCSB

FOTO Tavi Popescu a comis-o la 5 minute de la intrarea pe teren! Gafă decisivă în West Ham - FCSB

West Ham - FCSB | Tavi Popescu a greșit la golul doi marcat de englezi, care au răsturnat tabela în 5 minute. +19   FOTO

Articol de GSP - Publicat joi, 08 septembrie 2022 23:00 / Actualizat joi, 08 septembrie 2022 23:49

„Ciocănarii” au restabilit egalitatea în minutul 69, după un penalty controversat dictat de Benoît Bastien în urma unui duel între Târnovanu și Cornet și transformat de Bowen.

Penalty controversat dictat împotriva lui FCSB în meciul de pe London Stadium! Același arbitru o scotea pe CFR din Europa, după o fază identică
WEST HAM - FCSB

Imediat după, Dică a făcut două schimbări: i-a scos din teren pe Olaru și Compagno și i-a introdus pe Tavi Popescu și Miculescu. „Decarul” vicecampioanei avea s-o comită în minutul 74.

Tavi Popescu a comis-o la golul #2 marcat de West Ham

+15 FOTO

Mai întâi, Fornals l-a driblat din corp pe Miculescu și a trimis în careu. În tentativa de a-l deposeda pe Jarrod Bowen, Tavi Popescu a „înțepat” balonul și l-a trimis spre propria poartă, unde l-a „cules” Antonio.

„Nouarul” gazdelor n-a preluat grozav, numai că mingea bâlbâită de el a ajuns la Emerson, decisiv din fața careului mic: fundașul stânga a finalizat printre picioarele lui Târnovanu.