INTERNATIONAL  »  EURO 2020  »  CROAȚIA - SPANIA

Pierdere uriașă pentru Croația » Perisic are coronavirus și ratează meciul cu Spania

Ivan Perisic are coronvirus, ratează meciul cu Spania. FOTO: Guliver/Getty Images

Articol de GSP - Publicat duminica, 27 iunie 2021 09:45 / Actualizat duminica, 27 iunie 2021 10:09

Croația primește o veste proastă, cu doar o zi înaintea partidei cu Spania din optimile de finală ale EURO 2020. Ivan Perisic a aflat că are coronavirus și e ieșit din calculele selecționerului Zlatko Dalic.

Perisic fusese jucătorul exponențial al Croației din faza grupelor. Atacantul a înscris goluri importante contra Cehiei și Scoției, bifând 260 de minute în cele trei partide din grupă.

Ivan Perisic are coronvirus, ratează meciul cu Spania

Fotbalistul lui Inter nu va putea juca însă în meciul cu Spania, după ce testul său COVID a ieșit pozitiv. În perioada următoare, Perisic va intra în auto-izolare. Staff-ul și restul jucătorilor au avut teste negative, cazul lui Perisic fiind unul singular.

„Staff-ul medical l-a izolat pe Ivan de ceilalți restul echipei. Autoritățile competente au fost anunțate despre situație, fiind luate toate măsurile pentru a se evita răspândirea virusului”, se arată în comunicatul emis de croați.

VIDEO Spania se pregătește la intensitate maximă pentru partida cu Croația

FOTO Italia - Austria 0-0 (2-1 d. prel.) » Squadra Azzurra este în sferturile de finală de la Euro 2020! O așteaptă un duel infernal

Secretul Italiei, spus chiar de eroul din meciul cu Austria + cum a copiat performanța tatălui din urmă cu 25 de ani

Duminică, 5 finale pentru salvare! Dinamo și FCU Craiova sunt la mila rezultatelor » Toate CALCULELE în dreptul fiecărei echipe

„Vă spun în premieră, la Dinamo a fost o tentativă de puci în vestiar!” » Omul care l-a adus pe Kopic a dat tot din casă