INTERNATIONAL  »  EURO 2020  »  GRUPA E

KO în derby-ul serii! Intrarea criminală a lui Hugo Lloris a dus la deschiderea scorului

Danilo a fost lovit din plin de Hugo Lloris // foto: Guliver/gettyimages +49   FOTO
Danilo a fost lovit din plin de Hugo Lloris // foto: Guliver/gettyimages

Articol de GSP - Publicat miercuri, 23 iunie 2021 22:39 / Actualizat miercuri, 23 iunie 2021 22:42

Portugalia a deschis scorul împotriva Franței dintr-un penalty obținut de mijlocașul defensiv Danilo Pereira (29 de ani).

Totul despre Portugalia - Franța și Germania - Ungaria

În minutul 27 al meciului de la Budapesta, Joao Moutinho a executat o lovitură liberă, iar Danilo a reluat cu capul. În încercarea de a respinge balonul, Hugo Lloris a ieșit din poartă cu brațul întins, dar în loc să lovească mingea, a lovit din plin fața mijlocașului portughez

Danilo a încasat un cot în obraz și a rămas întins pe gazon minute bune, timp în care a fost îngrijit de echipa medicală.

+45 FOTO

Danilo, făcut KO de Hugo Lloris în Portugalia - Franța

Lloris a văzut cartonașul galben, Portugalia a primit penalty, iar Cristiano Ronaldo l-a transformat fără emoții.

Danilo a reușit să se ridice, și-a aplicat o pungă de gheață pe zona loviturii și a continuat partida.

20 de goluriare Cristiano Ronaldo la turneele internaționale majore (Cupe Mondiale și Campionate Europene). Următorii în acest top sunt Miroslav Klose, cu 19, și Gerd Muller, 18