INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  STEAUA-NAPOLI 3-3

Arbitrul care a distrus Steaua a fost bătut în Polonia la un meci cu probleme!

Articol de GSP - Publicat joi, 30 septembrie 2010 00:00

La finalul partidei, steliştii au contestat vehement arbitrajul polonezului Marcin Borski. Acesta are antecedente, în urmă cu 5 ani avînd mari probleme la un meci din campionatul Poloniei, cînd a fost atacat şi, se pare, bătut de fanii lui GKS Katowice.

Pe 25 mai 2005, după meciul dintre GKS Katowice - Odra Wodzislaw 0-3, în care a luat numeroase decizii contestate, care au decis partida, Borski a fost atacat de suporterii gazdelor în timp ce mergea spre vestiare. De aici, informaţiile sînt contradictorii. Unele ziare au notat că a scăpat fără probleme, altele spun că a fost prins şi bătut.

"Centralul" de 37 de ani  arătase în timpul partidei 9 cartonaşe galbene şi 4 roşii, iar fanii furioşi s-au adunat în jurul său, protestînd violent la deciziile luate.

Numele lui Borski a fost implicat şi în imensul scandal din fotbalul polonez din urmă cu patru ani, dar acuzaţiile asupra sa nu au putut fi probate.

Din 2007, a intrat în programul arbitrilor FIFA, iar în 2009 a fost cel mai bun arbitru din Ekstraklasa.

Sursa: wikipedia.pl

La finalul partidei, steliştii au contestat vehement arbitrajul polonezului Marcin Borski. Acesta are antecedente, în urmă cu 5 ani avînd mari probleme la un meci din campionatul Poloniei, cînd a fost atacat şi, se pare, bătut de fanii lui GKS Katowice.

Pe 25 mai 2005, după meciul dintre GKS Katowice - Odra Wodzislaw 0-3, în care a luat numeroase decizii contestate, care au decis partida, Borski a fost atacat de suporterii gazdelor în timp ce mergea spre vestiare. De aici, informaţiile sînt contradictorii. Unele ziare au notat că a scăpat fără probleme, altele spun că a fost prins şi bătut.

"Centralul" de 37 de ani  arătase în timpul partidei 9 cartonaşe galbene şi 4 roşii, iar fanii furioşi s-au adunat în jurul său, protestînd violent la deciziile luate.

Numele lui Borski a fost implicat şi în imensul scandal din fotbalul polonez din urmă cu patru ani, dar acuzaţiile asupra sa nu au putut fi probate.

Din 2007, a intrat în programul arbitrilor FIFA, iar în 2009 a fost cel mai bun arbitru din Ekstraklasa.

Sursa: wikipedia.pl

Citește și:
„Mă intrigă!” » David Popovici a cucerit aurul la 100 de metri în Trofeul Settecolli, apoi a enunțat marele obiectiv: „Mă gândesc serios”
Altele
„Mă intrigă!” » David Popovici a cucerit aurul la 100 de metri în Trofeul Settecolli, apoi a enunțat marele obiectiv: „Mă gândesc serios”
„Mamă, e ceva incredibil aici!” » Ce echipă din Liga 1 a cucerit-o pe Cătălina, antrenoarea din fotbalul românesc
Superliga
„Mamă, e ceva incredibil aici!” » Ce echipă din Liga 1 a cucerit-o pe Cătălina, antrenoarea din fotbalul românesc
Discuție de ultimă oră între Gigi Becali și Florin Tănase: „Contractul e făcut. Mâine dimineață pleacă în cantonament”
Superliga
Discuție de ultimă oră între Gigi Becali și Florin Tănase: „Contractul e făcut. Mâine dimineață pleacă în cantonament”
Dinamo a pierdut amicalul cu Motor Lublin! 3 goluri încasate și o veste bună pentru Nuno Campos
Superliga
Dinamo a pierdut amicalul cu Motor Lublin! 3 goluri încasate și o veste bună pentru Nuno Campos
FOTO Alertă alimentară în România: Croissant cu Nutella de la Lidl, Kaufland și Metro, retras de pe piață
Profit.ro
FOTO Alertă alimentară în România: Croissant cu Nutella de la Lidl, Kaufland și Metro, retras de pe piață
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

„Mă intrigă!” » David Popovici a cucerit aurul la 100 de metri în Trofeul Settecolli, apoi a enunțat marele obiectiv: „Mă gândesc serios”

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (106)
star01
star01  •  02 Octombrie 2010, 10:06

reddog ,ce miorlai tu pe aici?...uita-te pa lotaile schioape,de cate ori i incasati dati vina repede pe arbitraje....chiar....joi cu cine ati jucat?...cat despre "relu0014"....ultimul vostru meci in Europa cand a fost?

pipitahiguain
pipitahiguain  •  01 Octombrie 2010, 14:03

asta prelungea meciul pana steaua primea gol

aliosaalex
aliosaalex  •  01 Octombrie 2010, 13:05

rapidistule du-te frate si croncane pe site-ul croncanitorilor! comentariile tale arata frustrare !! eu te cred ca de Rapid nu s-a mai vorbit cam de multisor prin cupa UEFA !!! ca de LIGA CAMPIONILOR nici atit !!! dar pastreaza-ti croncanelile pentru repatriatii din giulesti !! hai sictir

Vezi toate comentariile (106)
Comentează