INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  STEAUA - FC UTRECHT 3-1

Bilă neagră în statistici » Doar 8.000 de oameni au asistat la jocul de aseară

Articol de , - Publicat vineri, 05 noiembrie 2010 00:00

Pentru doar a 5-a oară după Revoluţie, în Ghencea au venit mai puţin de 10.000 stelişti la un meci din cupele europene.

Suporterii Stelei n-au considerat-o pe Utrecht un adversar la fel interesant precum celelalte două echipe din grupă, Napoli şi Liverpool, şi nu s-au înghesuit să vadă pe viu echipa lui Neşu. Dacă împotriva italienilor în tribune s-au aflat 10.200 de oameni, aseară, pe scaunele din Ghencea n-au luat loc decît 8.000 de suporteri.

A fost al 79-lea meci în Ghencea al Stelei în Europa din 1989 încoace şi doar al 5-lea din această perioadă la care au asistat mai puţin de 10.000 de fani. Oficialii Stelei speră însă la o reţetă mai bună cînd la Bucureşti vor veni "cormoranii" lui Roy Hodgson, pe 2 decembrie.

Pînă atunci, elevii lui Lăcătuş au fost întîmpinaţi de un banner al Peluzei Sud prin care suporterii şi-au exprimat neîncrederea în propria echipă: "Astăzi, cortina cade, spectacolul s-a terminat. Actorii se retrag în anonimat".


Topul absenteismului după 1989

Data    Meciul        Competiţia    Spectatori
decembrie 2009    Steaua - Twente 1-1    grupe Europa League    800
noiembrie 1990    Steaua - Montpellier 0-3    turul 2 Cupa Cupelor    4.000
decembrie 1995    Steaua - Juventus 0-0    grupe Liga Campionilor    5.000
august 1999    Steaua - Levadia Maardu 3-0    Tur preliminar Cupa UEFA    7.000
noiembrie 2010    Steaua - Utrecht    grupe Europa League    8.000

9 grade Celsius au fost aseară în Bucureşti la ora meciului

Citește și:
Pregătește o „nebunie” dacă Messi va câștiga Cupa Mondială: „În zone intime”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Pregătește o „nebunie” dacă Messi va câștiga Cupa Mondială: „În zone intime”
Dan Alexa a avertizat-o pe Diana Munteanu în legătură cu fiul ei fotbalist: „Să nu ia asta de la taică-su', că se nenorocește!”
Superliga
Dan Alexa a avertizat-o pe Diana Munteanu în legătură cu fiul ei fotbalist: „Să nu ia asta de la taică-su', că se nenorocește!”
Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!
Superliga
Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!
Elias Charalambous și-a găsit echipă și va avea ca obiectiv Europa! Semnează și Pintilii?
Campionate
Elias Charalambous și-a găsit echipă și va avea ca obiectiv Europa! Semnează și Pintilii?
„Permite depășirea sistematică a vitezei legale”. Prima țară din Europa care blochează sistemul Tesla FSD în Europa
Profit.ro
„Permite depășirea sistematică a vitezei legale”. Prima țară din Europa care blochează sistemul Tesla FSD în Europa
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Real Madrid face transferul verii, pe sumă-record: atacantul care uimește Europa

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (13)
filozoful
filozoful  •  05 Noiembrie 2010, 17:23
Postat de enough pe 05 Noiembrie 2010, 07:33

Oricum cati vin in Groapa la 10 meciuri

...DA SI CAM CAT VIN LA RAPID IN PRIMA REPRIZA....

filozoful
filozoful  •  05 Noiembrie 2010, 16:13

..PAI ASTIA SUNTETI AVORTON SOVIETIC,UMPLEATI STADIONUL CU FORTA,ADUCAND ARMATA LA STADION....

eldiablo9
eldiablo9  •  05 Noiembrie 2010, 12:54

Poate daca nar fi asa scumpe biletele ar mere mai multa lume eu stau in Hunedoara dar daca as putea as mere sa incurajes echipa dar nu pot prea departe dar atata lume este in Bucuresti si stadionul este mai mereu gol in loc sa mearga fiecare fan al echipei lui la meciul favoritei sale sai incurajeze nu mere mai nimeni nu conteaza ca este Steaua sau Sportul sa mearga lumea sa vada meciul trebe sa aveti dragoste pentru fotbal ca asa poate jucatori ar face si spectacol daca ar mere lume la stadion

Vezi toate comentariile (13)
Comentează