Comentarii (24)

Tudor Dulca  •  04 Februarie 2020, 20:53

Nu poți sa vii de o luna în pregătiri, cazul Chipciu și idem Tzucudean... și sa te regăsești pe lista micșorata, de 19, impusa de UEFA. Un antrenor care își respecta jucătorii ii va alege pe cei constanți la echipa, timp indelungat. Cum s-ar fi simțit Luis Aurelio sau Rondon să-și vadă locurile luate de 2 care s-au perindat, asa... pe nicăieri. Ce coloana și ce autoritate ar mai avea Petrescu la echipa clujeana, dacă l-ar pune pe loc de UEFA pe fcsb-istul Chipciu, asa, peste noapte, ca vor ziariștii din București de "perla" Chipciu.... Sa muncească și să-și aștepte rândul... și el și Tzucudean... în ultimele 6luni au fost prin bălării amândoi, fotbal yok, nema! Munca, dovezi de constant a și sacrificii.... apoi talent și faima.

steaua1986.  •  04 Februarie 2020, 20:14
Postat de blatistu49 pe 04 Februarie 2020, 19:54

da ar avea si CFR ul un trio letal pe atac cum are FCSB ul ar avea sanse

Am vazut duminica cat de letali sunt.

super_poison  •  04 Februarie 2020, 23:03
Postat de johnwick pe 04 Februarie 2020, 22:57

te iei dupa un blat?

A fost blat duminica, prostule? Este ca s-a lasat FC FeCeSeBe-aua? Altfel ii rupea pe CFR, nu?? Mare prost mai esti... :)))

joze_maurinio  •  04 Februarie 2020, 19:48

Hai sa vedem realitatea. Nu ii intereseaza competitia, absolut corect, mai ales ca nu te poti califica mai departe cu Sevilla. Tot ce conteaza e campionatul, banii si Champions League. Sa terminam cu romanismele ca am avea sanse la castigarea Europa League, la valoarea microscopica pe care o avem.

Valentin Onea  •  05 Februarie 2020, 08:34

E o decizie de mare antrenor. Pai astia doi n-au jucat de 6 -8 luni, ce sa faca cu ei ? Chit ca sint doi buni fotbalisti, deocamdata nu sint in stare sa joace in campionat, dar in UL.

cfrcj6666  •  04 Februarie 2020, 20:38
Postat de blatistu49 pe 04 Februarie 2020, 19:54

da ar avea si CFR ul un trio letal pe atac cum are FCSB ul ar avea sanse

Letali is daca trag pe poarta si dau goluri. Fecesebe are un trio de circari, nu un trio letal.

grim_reaper_cu_tesla  •  04 Februarie 2020, 19:56

Regula 21 este un dezavantaj pt cupele europene ...are dreptate Dan Petrescu !! Si Piturca a spus la fel ,ai jucatori de nationala si bagi in teren niste netalentati ..gen ..Costache ...Ciobi ..Moldoveanu..Vladoiu ...mai sunt si altii ...

stfb  •  04 Februarie 2020, 19:55

chirpiciu nu joaca de 6 luni , tucudean nu are niciun meci oficial jucat plus o mare problema psihologica - frica de infarct - peste care nu a putut trece in toamna , poate nici acum .... Decizii corecte 100%!

blatistu49  •  04 Februarie 2020, 19:54

da ar avea si CFR ul un trio letal pe atac cum are FCSB ul ar avea sanse

merace  •  04 Februarie 2020, 19:47

Daca ar putea, cred ca orice antrenor si-ar lua toti jucatorii, dar trebuie sa fie practic si sa ii ia doar pe cei mai apti de joc.

  • 1
  • 2
  • 3