INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  DINAMO - ATHLETIC BILBAO 1-1

DINAMO - ATHLETIC BILBAO 1-1. Mutu sare la gâtul arbitrului: "NU a fost ofsaid la golul lui Nemec! Jucătorii lui Dinamo s-au ridicat la înălțimea galeriei!"

Articol de GSP - Publicat joi, 27 iulie 2017 22:33

Îmbrăcat la patru ace, într-un costum negru cu o vestă vișinie, Adrian Mutu a părut foarte relaxat la interviul de după egalul lui Dinamo cu Athletic Bilbao, 1-1.

"Am început cu frică, cu trac. După gol, am jucat mai bine. Aveam nevoie de această evoluție.  Am jucat bine în repriza a doua şi mai avem şanse la calificare, dar ei vor fi favoriţi în retur.

La golul lui Nemec NU a fost ofsaid. Ne simt neîndreptăţiţi. Publicul a făcut o atmosferă incredibilă, mă bucur că i-am mulţumit. Cred că şi jucătorii s-au ridicat la nivelul atmosferei.

Avem şansa a doua în continuare. Am avut ocazii de a marca, dar nu s-a putut mai mult", a explicat Mutu la microfonul TVR 1.