INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  DINAMO - ATHLETIC BILBAO

Dinamo - Athletic Bilbao » FOTO Gol anulat eronat? Nemec ar fi putut face 2-1, dar reușita nu a fost validată

Articol de GSP - Publicat joi, 27 iulie 2017 21:51

Controversă de arbitraj la partida de pe Arena Națională! Dinamo a avut un gol anulat în partida cu Athletic Bilbao, la scorul de 1-1.

În minutul 64, Adam Nemec a primit mingea la aproximativ 20 de metri de poartă și a pătruns în careu, de unde l-a învins pe goalkeeperul bascilor cu un șut la colțul lung.

Bucuria dinamoviștilor a fost însă întreruptă de semnalizarea tușierului, care a ridicat fanionul pentru ofsaid.

Plecarea lui Nemec a fost la limita ofsaidului, însă reluările par să-i dea dreptate tușierului.

Bilbao a deschis scorul în minutul 21, prin Laporte, iar Dinamo a eglata în partea secundă, după o reușită de senzație a lui Rivaldinho.