INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  RANGERS - STANDARD 3-2

Impact horror în meciul echipei lui Ianis Hagi! Atacantul oaspeților s-a lovit de bară și a fost scos cu targa de pe teren

Momentul ciocnirii lui Duje Cop de bară // foto: Reuters

Articol de - Publicat vineri, 04 decembrie 2020 15:11 / Actualizat vineri, 04 decembrie 2020 16:00

Duje Cop (30 de ani) s-a lovit de bară după ce a marcat pentru Standard în meciul cu Rangers, scor 3-2 pentru scoțieni. Atacantul croat, cu teribile dureri inghinale, a ieșit pe targă și i-a speriat pe cei din teren.

Moment de panică joi pe Ibrox Park, puțin înaintea pauzei. Standard a preluat conducerea pe tabelă cu Rangers (2-1), prin golul marcat cu abdomenul de Duje Cop din fața porții goale. A fost însă un gol extrem de dureros pentru atacantul croat, care n-a mai putut frâna și a încolăcit bara cu picioarele, lovindu-se oribil în zona inghinală

S-a prăbușit pe gazon, iar colegii și adversarii s-au speriat și au cerut urgent intervenția celor din stafful medical, care l-au scos pe targă din teren.

Ianis Hagi, al treilea meci consecutiv ca rezervă nefolosită în EL

Evident că Duje Cop a fost schimbat în pauză, echipa din Liège primind însă golul egalizator din penalty în prelungiri, în inferioritate numerică. Arfield a adus victoria gazdelor și deja calificarea în „16-imile” Europa League. A fost încă un joc privit doar de pe banca de rezerve de Ianis Hagi și al treilea la rând în competiție în care șeptarul lui Steven Gerrard nu contează pentru Rangers.

127 de minutea strâns Ianis Hagi de la 1 noiembrie în ultimele șapte meciuri la Rangers. A fost titular doar cu Falkirk în Cupa Ligii Scoției

VIDEO. Vasile Maftei, despre Ianis Hagi: „Dacă nu-l chema Hagi, era un jucător mult mai bun!”

Citește mai multe știri din Europa League:

Presa cehă elogiază prestația lui Niță, iar L'Equipe i-a dat nota 7: „Vrăjitorul român”

Nicolae Stanciu, gol cu dedicație în Europa League! Trecuseră 2 luni de la ultima sa reușită pentru Slavia