INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  FC BOTOȘANI - SHKENDIJA

FC Botoșani - Shkendija. FOTO Start de coșmar pentru moldoveni! Încă o eroare comisă de portarul Eduard Pap, după golul de la peste 50 de metri încasat cu Dinamo

Capturi: Digi Sport +4   FOTO
Capturi: Digi Sport

Articol de GSP - Publicat joi, 17 septembrie 2020 18:50 / Actualizat joi, 17 septembrie 2020 19:17

Shkendija a deschis scorul în minutul 2 cu FC Botoșani (turul doi preliminar Europa League), prin golul lui Agim Ibraimi (32 de ani, atacant).

AICI ai toate detaliile despre meciul FC Botoșani - Shkendija

Ibraimi l-a surprins pe Eduard Pap (26 de ani) cu un lob superb, din marginea careului de 16 metri. În momentul execuției, goalkeeper-ul moldovenilor era ieșit inexplicabil în afara cadrului porții.

În urmă cu 6 zile, Eduard Pap a încasat un gol antologic în meciul cu Dinamo (1-1). Borja Valle a reușit să puncteze de la 55 de metri. Spaniolul l-a văzut ieșit și a decis să își încerce norocul. A trimis perfect, iar mingea l-a depășit pe Eduard, aflat în afara careului - detalii, AICI.