INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  SEMIFINALE

FOTO+VIDEO Manchester United - AS Roma 6-2 » I-au distrus în repriza a doua! SET pe „Old Trafford”

Manchester United a învins-o pe AS Roma, scor 6-2, în manșa tur a semifinalelor Europa League. +13   FOTO

Articol de GSP - Publicat joi, 29 aprilie 2021 23:55 / Actualizat vineri, 30 aprilie 2021 00:03

United și-a zdrobit adversara după pauză. Cavani și Fernandes, ambii cu câte o „dublă”, Pogba și Greenwood îi duc pe „diavolii roșii” foarte aproape de finală.

Manchester United - AS Roma 6-2 » Victorie categorică pentru britanici

+9 FOTO
  • '9: United deschide scorul prin Bruno Fernandes. Angajat excelent pe poziție viitoare de Cavani, lusitanul saltă elegant mingea peste Pau Lopez.
  • '15: Pellegrini restabilește egalitatea dintr-un penalty comis de Pogba (henț).
  • '34: Până la pauză, AS Roma preia conducerea, în urma unui triunghi de senzație: Mkhitaryan - Pellegrini - Dzeko.
  • '48: Cavani - cu o execuție de golgeter, fără preluare, la vinclu - egalează la doi.
  • '64: „El Matador” mai înscrie o dată, de această dată simplu, din fața porții lăsate descoperite de Mirante, care a respins greșit în față.
  • '71: Fernandes realizează „dubla” de la punctul cu var.
  • '75: Lovitura de cap a lui Pogba sapă o groapă imensă între șansele celor două echipe la calificare.
  • '86: Set pe „Old Trafford”, după golul lui Greenwood care închide tabela.

Manchester United - AS Roma 6-2

• Au marcat: Bruno Fernandes '9, '71 pen., Cavani '48, '64, Pogba '75, Greenwood '86 / Pellegrini '14 pen., Dzeko '34