Articol de GSP - Publicat joi, 04 noiembrie 2010 00:00
Mihăiţă Neşu, fostul jucător al Stelei, a declarat că jucătorii lui Marius Lăcătuş îşi mai pot salva sezonul doar dacă se impun în meciul din Europa League, cu FC Utrecht.
Fundaşul român a vorbit pentru presa olandeză înaintea confruntării din această seară.
"Pentru Steaua, victoria cu Utrecht este ultima şansă de a-şi salva sezonul. În partida din Olanda, steliştii nu au arătat un joc strălucit. Atît presa, cît şi oameni din interiorul fenomenului, au afirmat că Steaua avut noroc că a obţinut acel punct, mai ales că noi am avut foarte multe oportunităţi de a marca", a spus Mihăiţă Neşu, conform goal.com
"Suporterii Stelei sînt furioşi, la fel ca patronul, mai ales că nici în campionat nu sînt într-o formă foarte bună. Presiunea care se află pe umerii steliştilor ne poate fi de folos", a adăugat Neşu.
Mihăiţă Neşu, fostul jucător al Stelei, a declarat că jucătorii lui Marius Lăcătuş îşi mai pot salva sezonul doar dacă se impun în meciul din Europa League, cu FC Utrecht.
Fundaşul român a vorbit pentru presa olandeză înaintea confruntării din această seară.
"Pentru Steaua, victoria cu Utrecht este ultima şansă de a-şi salva sezonul. În partida din Olanda, steliştii nu au arătat un joc strălucit. Atît presa, cît şi oameni din interiorul fenomenului, au afirmat că Steaua avut noroc că a obţinut acel punct, mai ales că noi am avut foarte multe oportunităţi de a marca", a spus Mihăiţă Neşu, conform goal.com
"Suporterii Stelei sînt furioşi, la fel ca patronul, mai ales că nici în campionat nu sînt într-o formă foarte bună. Presiunea care se află pe umerii steliştilor ne poate fi de folos", a adăugat Neşu.
Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.
Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!
Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!