Alte știri din fotbal
Pleacă Denis Alibec! Jucătorul s-a înțeles cu noua echipă » Gigi Becali confirmă mutarea
14
Lovitură pentru Farul » Unul dintre titularii lui Zicu s-a accidentat înaintea meciurilor decisive!
0
Pavel Badea și-a făcut calculele pentru titlu: „Nu mi-e frică de Rapid și Dinamo!” » Avertisment din interiorul echipei: „S-au pierdut șanse imense”
2
LPF a decis să reprogrameze meciul dintre FC Botoșani și Oțelul Galați
2
Știri din fotbal internațional
Cei doi remarcați ai lui MM Stoica la egalul cu Fenerbahce: „I-am spus și patronului: el merită să joace!”
0
Ștefan Târnovanu se ia de ultrașii din Peluza Nord: „Banner la mișto” + Reacție după ce Becali l-a scos din poartă: „Domnul patron a venit la bază...”
0
Domenico Tedesco, neimpresionat: „FCSB? Nu ne-a surprins cu nimic”
0
Elias Charalambous, întrebat direct despre conflictul de la vestiare: „La pauză au fost nervi”
1
Lifestyle
Nu e glumă! Iubita numărului 9 ATP a câștigat mai mulți bani decât tenismenul la Australian Open
2
„Noua Diletta Leotta” » Tania a atras toate privirile cu o apariție îndrăzneață la TV: „Ești uimitoare!”
1
Simona Țăranu, pictorial în Caraibe: „Iubitul tău e cel mai norocos om de pe pământ” » Ce loc a evitat
11
Mauro Icardi continuă războiul cu Wanda Nara: „Este o mitomană! Mi-a furat 7 milioane de euro din conturi”
1
„Creierul șoferului n-a mai ținut cont de TIR”. De ce e improbabil ca „lane ...
Libertatea
Teancuri de euro în scara blocului: momentul în care avocata Adriana ...
Adevărul
Locul unde „Pantera” Daniel Pancu este la loc de cinste, iar Mircea Lucescu ...
GSP SPECIAL
Armistițiu energetic între Rusia și Ucraina: „I-am cerut personal lui ...
Libertatea
Gresit, avem nevoie doar de echipe care sa faca puncte in Europa, nu doar act de prezenta cum fac majoritatea.Si doar Steaua, CFR si Vaslui au dovedit in ultimul timp ca merita sa joace in Europa.Restul, daca isi doresc asta, sa treaca de tururile preliminare !
Steaua & Rapid, Steaua & CFR. Cred ca am zis tot ce era nevoie.
Da. Stiu. Dar eu m-am referit la record pt echipe romanesti in CL , grupe si preliminarii. E record pt romani, nu pentru altii.
Ii bine anul viitor ca scapam si noi de coeficientul de acum 5 ani, de 2 virgula ceva maruntis, care ne trage rau in spate. Ii naspa pentru frana ca sunt sanse sa nu prindem loc de Europa (in Cupa tine de context in timp limitat, in campionat sughitam intr-o veselie) si ii posibil sa ratam un culoar favorabil, in care sa fim cap de serie, ceea ce automat ne va scadea coeficientul de echipa si-o luam de la capat... La ce echipe-s acum in CL si EL, daca nu esti cap de serie, sansele-s mici.
Iar in Europa League doar Steaua, Dniepr, Rubin, Lyon au reusit performanta de a marca in toate meciurile.
Daca terminam sa ne balacarim si incercam sa ajutam cele doua echipe , poate vom avea sanse sa avem doua echipe ... in fond orice echipa de la noi care joaca in Europa .. joaca pentru ROMANIA !!!
8 echipe au reusit sa marcheze in toate cele 6 meciuri din grupele UCL: 3 din Germania (Bayern, Borussia, Schalke), 3 din Spania (Real, Malaga, Valencia, nu si Barca!), 1 din Italia (Juventus) si ... CFR. :-) Bravo!
Foarte interesanta observatia ta!
Printre alte recorduri ale CFR-ului anul asta in CL e si ca echipa asta a marcat in fiecare meci, daca nu ma insel, indiferent de adversar! Oare este o intamplare?? Manchester n-a reusit asta! Insa la ei cred ca este intamplare. Iar din 5 meciuri in deplasare a castigat 4 si a facut un egal!!! CFR-merita FELICITARI! Steaua la fel, pentru puncte! Succes la amandoua pe mai departe!
eu unul m-as bucura. daca avem doua echipe constante in europa vom avea 2 in liga. asta e un mare avantaj.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.