Alte știri din fotbal
Oțelul nu a ruginit! Dorinel Munteanu a cedat clar pe terenul unde a devenit campion » Clasament în play-out
0
Daniel Pancu este convins că Mircea Lucescu nu se va lăsa de antrenorat: „O să vedeți”
0
Daniel Pancu are două dorințe, înaintea duelului de la Craiova: „Mi s-a povestit că au fost condiții de Real Madrid”
0
Antrenorul din Liga 2 și-a dat demisia după eșecul de sâmbătă: „Ne-am strâns mâinile și ne-am despărțit”
1
Știri din fotbal internațional
Lifestyle
Prezentatoarea s-a afișat cu fotbalistul mai tânăr cu 11 ani și a „rupt” Internetul: „Genul de dragoste...”
1
Gluma lui Gabi Torje, după ce l-a văzut pe Ilie Bolojan la câțiva metri de el: „Nu știu dacă am voie să spun”
12
Un studiu îmbucurător: obiceiul simplu prin care se reduce riscul de demență sau Alzheimer
0
Cea mai frumoasă fană a lui Inter: „Când am ajuns în Italia, prietenii mi-au spus: trebuie să alegi între cele două”
5
Cursă contracronometru pentru găsirea pilotului american al avionului ...
Libertatea
Motorină premium mai ieftină decât cea standard la un mare lanț de ...
Adevărul
George Copos, piruete cu restaurantul „Panoramic” din Brașov: „De 20 de ...
GSP SPECIAL
5.500 de angajați au acceptat oferta Mercedes și au plecat de bunăvoie cu ...
Libertatea
pai cerem o derogare de la UEFA ca putem participa cu maxim 3 echipe in cupele europene, deoarce celelalte echipe nu indeplinesc conditiile de a participa in cupele europene.;)))
:)) eterna si fascinanta Romanie :))))))
eu as propune asa: locui 1 in liga campionilor locul 2 in europa league locul 3 un meci de baraj cu, castigatoarea cupei romaniei pentru un alt loc in europa league.
Nu are logica ceea ce spui. Pai daca ai ca tara maxim 3 echipe, faci performanta si aduni puncte, automat ajungi in urmatoarele sezoane sa ai 5 echipe! Cum nu poti pacali legile fizicii, asa nu o poti face nici cu cele UEFA!
Si tot cei ce descarca fac scandal pe aici. :)))
ba uite ca de data asta ne'am "ciucit" numai vrem coeficient mare si numai vrem multe echipe in cupele europene. mai multe echipe pentru ce? sa adunam 10 puncte care sa se imparta la 5-6 echipe? sa participam cu 5-6-7 echipe dintre care 1 sau 2 sa faca fata? pai unde'i spilul in cazul asta? suntem si noi vreo Germania care sa mearga cu 7 echipe in primavara europeana? pai nu! atunci? in cazul asta prefer 2 echipe, maxim 3 poftim. astfel sa avem doar o echipa in liga campionilor si cu mari sanse sa mearga in grupe si eventual sa le depaseasca.
greu ..... cand 5 descarca si 2 incarca ............. nu prea ai spor , ____
Apropo de coeficient, este foarte haios ca locul 11 este ocupat de catre Grecia, ii urmeaza Turcia si apoi Cipru! Amuzant!
asa ca frustratii care nu stiau steaua are cel mai bun coeficient din tara ,varzarilor !!!!!!
"6 ani au trecut de cînd România avusese ultima oară două echipe calificate în primăvara europeană, sezonul 2006-2007, cînd Steaua şi Dinamo au mers împreună în "16-imile" Cupei UEFA" Blasfemie mai mare ca asta nu puteati scrie din greseala. Dinamo in 16-imi cand la ei se numeste minune faptul ca au reusit sa treaca un tur preliminar (Liberec)? :))))
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.