INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  STEAUA - NAPOLI

Suporterii-comando în Ghencea: Va fi suspendată Steaua? :S

Articol de , - Publicat vineri, 01 octombrie 2010 00:00

Suporterii din Peluza Sud şi napoletanii au rupt gardul, au aruncat cu torţe şi s-au luptat timp de zece minute

Un cordon de stewarzi n-a fost suficient să-i delimiteze pe suporterii români de cei ai lui Napoli. Steliştii din Peluza Sud şi italienii, despărţiţi doar de un gard şi de cîţiva oameni de ordine, au început războiul cu cîteva minute înaintea debutului jocului. Lupta a durat  timp de zece minute, moment în care observatorul partidei, aflat la masa presei, a făcut poze cu o cameră digitală. Spiritele s-au calmat cînd au intervenit jandarmii în sectorul napoletanilor şi au creat un baraj suplimentar între galerii.

Românii rupseseră o parte din gard şi încercau să-l escaladeze, italienii, cu steagul Argentinei în faţă, au răspuns cu torţe şi petarde aruncate în mijlocul grupului roş-albastru. Timpul scurs pînă la intervenţia jandarmilor a fost suficient ca pe stadion să apară miros de război, de fum. Apelurile crainicului către propriii suporteri nu puseseră capăt conflictului.

1.200 de suporteri ai lui Napoli s-au aflat aseară în tribunele stadionului din Ghencea

Suporterii din Peluza Sud şi napoletanii au rupt gardul, au aruncat cu torţe şi s-au luptat timp de zece minute

Un cordon de stewarzi n-a fost suficient să-i delimiteze pe suporterii români de cei ai lui Napoli. Steliştii din Peluza Sud şi italienii, despărţiţi doar de un gard şi de cîţiva oameni de ordine, au început războiul cu cîteva minute înaintea debutului jocului. Lupta a durat  timp de zece minute, moment în care observatorul partidei, aflat la masa presei, a făcut poze cu o cameră digitală. Spiritele s-au calmat cînd au intervenit jandarmii în sectorul napoletanilor şi au creat un baraj suplimentar între galerii.

Românii rupseseră o parte din gard şi încercau să-l escaladeze, italienii, cu steagul Argentinei în faţă, au răspuns cu torţe şi petarde aruncate în mijlocul grupului roş-albastru. Timpul scurs pînă la intervenţia jandarmilor a fost suficient ca pe stadion să apară miros de război, de fum. Apelurile crainicului către propriii suporteri nu puseseră capăt conflictului.

1.200 de suporteri ai lui Napoli s-au aflat aseară în tribunele stadionului din Ghencea

Citește și:
Au intrat oficial în insolvență, la o lună după finalul Superligii
Liga 2
Au intrat oficial în insolvență, la o lună după finalul Superligii
Pregătește o „nebunie” dacă Messi va câștiga Cupa Mondială: „În zone intime”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Pregătește o „nebunie” dacă Messi va câștiga Cupa Mondială: „În zone intime”
Dan Alexa a avertizat-o pe Diana Munteanu în legătură cu fiul ei fotbalist: „Să nu ia asta de la taică-su', că se nenorocește!”
Superliga
Dan Alexa a avertizat-o pe Diana Munteanu în legătură cu fiul ei fotbalist: „Să nu ia asta de la taică-su', că se nenorocește!”
Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!
Superliga
Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!
FOTO Frații Pavăl, fondatorii Dedeman, tranzacție cu un milionar belgian
Profit.ro
FOTO Frații Pavăl, fondatorii Dedeman, tranzacție cu un milionar belgian
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Real Madrid face transferul verii, pe sumă-record: atacantul care uimește Europa

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (44)
marcel79
marcel79  •  01 Octombrie 2010, 23:33

fotbalul se joaca pe goluri,am avut 3 avans si o echipa puternica,motivata nu se lasa peo ureche mai da trei si adversarii pot juca chiar si cu arbitru,in general echipelor romanesti le lipseste motivarea,asa ca sa nu mai avem pretentii,atat putem si basta,trebuie sa mai crestem pt europa

jazzumbo
jazzumbo  •  01 Octombrie 2010, 14:21

toti frustratii care si-au muscat degetele la 3-0 calculeaza acum ca arbitru a prelungit meciul corect. Ce sa spun!!! A fluierat in secunda doi dupa ce a intrat mingea in atze, hai s-o lasam mai moale cu calculele astea penibile: singurul lui calcul a fost ca nu ii convine 3-2!

julian_8204
julian_8204  •  01 Octombrie 2010, 14:17

Eu am 28 de ani si nu imi aduc aminte sa fi vazut vreun meci de fotbal care sa fie prelungit cu 7 min !!!!...doar cele intrerupte pt batai in tribune sau pe teren si abia alea aveau nr asta de minute de prelungire. Asa ca daca vreti sa comentati doar pt a inflama spiritele mai bine dispareti sau mai bine veniti cu exemple concrete ca sa acceptam comentariile!

Vezi toate comentariile (44)
Comentează