INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  COPENHAGA - STEAUA, DE LA 20:00, DIGI, DOLCE, PROTV ŞI LIVETEXT PE GSP.RO

Va închide Reghe rana? Slăbiciunea pe care Steaua va trebui s-o ascundă în meciul decisiv

Articol de GSP - Publicat joi, 06 decembrie 2012 00:00 / Actualizat joi, 06 decembrie 2012 15:30

Reghecampf va fi nevoit să rezolve problema din defensivă pentru meciul cu Copenhaga (20:00, Digi, Dolce, Pro tv şi liveTEXT pe GSP.ro) , care i-a ucis pe stelişti în meciul cu Stuttgart.

Germanii au marcat 3 goluri cu capul, două din faze fixe, ceea ce l-a determinat pe Reghecampf să facă o schimbare disperată, Gardoş cu Mihai Costea, după doar o jumătate de oră de joc.

Mai mult, la finalul meciului, tehnicianul Stelei i-a reproşat lui Gardoş  marcajul foarte slab la fazele fixe. Cum Szukala nu e refăcut complet, Gardoş va juca titular diseară şi va avea adversari redutabili la jocul aerian.

Cornelius, arma nr.1
Andreas Cornelius (19 ani), înalt de 1,93, vîrful şi golgeterul lui Copenhaga, e foarte bun la jocul aerian. În afara lui, întreg axul central al danezilor e format din jucători masivi.

Jucători, post, înălţime

Cornelius, atacant, 1,93
Claudemir, mijlocaş central, 1,85
T. Cristensen, mijlocaş central, 1,88
R. Sigurdsson, fundaş central, 1,87
Stadsgaard, fundaş central, 1,85

Dacă îl va trimite din start pe Nikolici, Reghecampf va obţine un plus la capitolul gabarit. Muntenegreanul, înalt de 1,94, ar fi arma pricipală a Stelei la fazele fixe. Alături de el, Gardoş, 1, 93, şi Vlad Chiricheş, 1,84, sînt cei mai tari stelişti la acest capitol.

Tehnicianul Stelei se temea de pericolul danez la jocul aerian şi a luat măsuri speciale încă dinainte de plecare spre Copenhaga: "Am lucrat fazele fixe, pentru că ei vin cu 6 oameni la astfel de momente. Trebuie să fim atenţi şi la auturi, pentru că au doi jucători care aruncă pînă în careu baloanele".

Vezi AICI echipele probabile

Vezi AICI cum se poate califica Steaua şi  variantele de posibili adversari

 

Citește și:
Gigi Becali se întâlnește luni cu antrenorul dorit: „Pe mine nu mă refuză”
Superliga
Gigi Becali se întâlnește luni cu antrenorul dorit: „Pe mine nu mă refuză”
Ce s-a întâmplat la finalul partidei FCSB - Petrolul! Gestul fair-play remarcat de reporterii GSP
Superliga
Ce s-a întâmplat la finalul partidei FCSB - Petrolul! Gestul fair-play remarcat de reporterii GSP
Noul „Rolls-Royce chinezesc”, record de vânzări în doar 20 de ore de la lansare » Prețul este de 10 ori mai mic
Noutati auto
Noul „Rolls-Royce chinezesc”, record de vânzări în doar 20 de ore de la lansare » Prețul este de 10 ori mai mic
Noul model Dacia se transformă total » Lansează încă un SUV care se va bate cu Renault și Peugeot: primele imagini
Noutati auto
Noul model Dacia se transformă total » Lansează încă un SUV care se va bate cu Renault și Peugeot: primele imagini
Schimbare pregătită la examenul auto pentru categoria B
Profit.ro
Schimbare pregătită la examenul auto pentru categoria B
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație care poate deveni subiectul unui articol? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Ion Țiriac s-a întors din China și dezvăluie cadoul exorbitant pe care i-l face Nadiei, la 50 de ani de la Montreal: „Pe 18 iulie îi dau cheile”

Îl recunoști? Fostul număr 1 ATP, nomad în Munții Atlas: „Casa noastră - mama natură”


Comentarii (50)
tigruzzu
tigruzzu  •  06 Decembrie 2012, 19:33

”Germanii au marcat 3 goluri cu capul, două din faze fixe, ceea ce l-a determinat pe Reghecampf să facă o schimbare disperată, Gardoş cu Mihai Costea, după doar o jumătate de oră de joc. ...tehnicianul Stelei i-a reproşat lui Gardoş marcajul foarte slab la fazele fixe” - - - Reghe l-a schimbat pe Gardoș, deși vraiște era Chiricheș, însă el voia să-i păstreze cota pentru Milan (sau alții). Numai că n-a păcălit pe nimeni pt că imediat a venit și golul 4 (cu Chiricheș în teren, și fără Gardoș!).

stefansb
stefansb  •  06 Decembrie 2012, 19:10
Postat de utilizator șters pe 01 Ianuarie 1970, 02:00

nu m-am aprins. de-aia ti-am zis sa intri pe link, o sa vezi acolo poza cu cartea si vezi exact cum e scris (cu cratima la pe-aici). in fine, n-are importanta, ideea exact asta era, ca toata lumea greseste, desi unii au impresia ca ei nu pot gresi

daveroirl
daveroirl  •  06 Decembrie 2012, 18:55
Postat de stefansb pe 06 Decembrie 2012, 18:44

intrucat te-am observat f atent la corectitudinea gramaticala a altora in postari iti atrag atentia ca "intrucat" se scrie intr-un singur cuvant. sigur, toata lumea greseste, eu insumi mi-am observat zeci de greseli pe-aici, dar am vazut ca ai pasiunea de ai corecta pe altii. cat despre alpin, omul primeste acelasi tratament pe care il ofera de la cei de pe site. el e un antistelist convins, ataca pe oricine nu are aceiasi opinie cu el si prin urmare va primi constant replici inversunate.

"pe aici " simplu:))

Vezi toate comentariile (50)
Comentează