INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  EUROPA LEAGUE

VIDEO Gol fabulos marcat de Șahtior » Marlos a înscris cu o execuție de generic și a contribuit la calificarea echipei lui Lucescu

Articol de GSP - Publicat joi, 25 februarie 2016 21:48

Șahtior s-a calificat în sferturile Europa League, după ce a învins-o categoric pe Schalke, în deplasare, scor 3-0.

Primul gol al meciului a fost marcat de Marlos în minutul 27. Brazilianul a marcat după un contraatac perfect al echipei lui Mircea Lucescu.

Golul lui Marlos a fost unul dintre cele mai frumoase ale serii, acesta marcând cu călcâiul, din 7 metri, aflându-se cu spatele la poartă.

Celelalte reușite au aparținut lui Ferreyra (63) și Kovalenko (77).