Postat de mateiserban pe 16 Iulie 2013, 00:38

e vorba de jucatori de picior stang, de ce te faci ca nu stii de unde a plecat discutia? toti acesti jucatori au cifre mai bune decat avea tanase la varsta lor si aproape toti fac mai bine faza defensiva, recuperarile, pressingul, deoarece au viteza mai buna. de acord ca nu sunt toti la fel de tehnici si probabil ca un rotariu de 17 ani, un zuluf, brata, purece, gangioveanu, firtulescu, ochirosii sau zaharia de la otelul (toti sub 24 de ani) nu ar putea avea reusite mai bune decat tanase daca ar juca la steaua, dar in 2 ani ar intra in echipa si ar juca de 2 ori mai bine decat acest baiat fortat sa fie fotbalist de piturca si clanul becali

e vorba ca e vorba, asculta-ma bine, LA MOMENTUL ASTA, nu acum 100 de ani, niciunul din lista ta nu este peste TANASE, ti-e clar? singurul de acolo care merita mentionat e CHITU, restu? pai ce joaca la oara asta, mitea? deac? ochirosii? zuluf, sau tinerii retrogradati de la dinamo 2? tu vrei sa spui ca aia sunt peste tanase? loooooooool

saviola2_8
saviola2_8  •  16 Iulie 2013, 00:38
Postat de mateiserban pe 16 Iulie 2013, 00:32

tanase- 16 goluri+28 pase de gol= 44 reusite in 12.247 minute in liga 1 stangacii: deac- 18 goluri+20 pase de gol= 38 reusite in 8.644 minute mitea- 2 goluri+1 pasal= 3 reusite in 300 de min la revenirea in romania (petrolul 2011), 12 goluri si 5 pase in olanda in 2.400 de min, 2 goluri in 200 min la echipa nationala keseru (1,78 inaltime, poate juca extrema fara probl)- 89 reusite in ligue 1 si ligue 2 in 14.400 min burdujan (a jucat atacant si extrema in cariera)- 44 reusite in 9.650 de min in romania si ucraina combinat iancu (1994,poate juca extrema)- 12 reusite in 1.850 min cel mai prost pe faza defensiva stau tanase si iancu va respect parererile, dar veniti cu argumente

:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) aoleu mama, pe principiu` tau, si rocha e mai bun decat higuain, benzema, vill,a falcao etc pentru ca statistic sta bine, a fost mai mlt rezerva dar cand intra le baga in ate, in special cu ceahlaul, ekranas si asa mai departe. fii serios, plus ca statisticile alea sunt pe toata cariera, EU VORBEAM IN MOMENTUL ASTA pai tu-l compari pe mitea de acum 13 ani cu mitea de acum? pe deac de acum 4 ani cu cel de acum? lol, tipule si eu iti respect parerea dar ai probleme grave de perceptie a realitatii.

old_shatterhand
old_shatterhand  •  16 Iulie 2013, 00:38

Ai uitat sa arati contributia la meciurile importante.Tanase 5 goluri 4 pase in Europa, Deac 1 gol 1 pasa un Europa.Ceilalti nici nu merita mentionati cu atat mai putin Burdujan care a jucat varf si intre timp a mai fost si pe la Steaua si nu a plecat pentru ca era cel mai bun...ce sa mai spun ca treaba asta cu pasele de gol mai depinde si de ala care trebuie sa o bage in poarta..uite la meciul recent cu Petrolul cand a dat o super pasa Tanase , dar Iancu nu a bagat-o in ata.Deac si-a demonstrat valoarea cand a plecat in Germania...cel putin Tanase stie ca nu face fata si mai sta pe la Steaua

mateiserban
mateiserban  •  16 Iulie 2013, 00:38
Postat de saviola2_8 pe 16 Iulie 2013, 00:24

da , si sa zicem ca ar avea o afinitat epentru mitea, dar dai pagina sa vezi ce exemple imi mai da, pe zululf, filip si rotariu care nici macar la dinamo nu-s titulari, apoi imi zice mitea si ochirosii care au jucat prin ligile inerioare sau deloc in ultimii ani. omu ` are gusturi ciudate.

old_shatterhand  •  16 Iulie 2013, 00:32
Postat de papen77 pe 16 Iulie 2013, 00:26

Da visele mele sunt bazate pe fapte concrete adica acel jucatoe e "Perrone".. si liber de contract..

Lasa-l pe Perrone ca pe youtube si Piovaccari asta era inalt , puternic, glezna fina, alea alea si cu Petrolul cand s-a trezit in fata portarului a vrut sa arate ca din 7 metri cat e poarta poate sa fix in portar.

mateiserban
mateiserban  •  16 Iulie 2013, 00:32
Postat de saviola2_8 pe 16 Iulie 2013, 00:13

lol. nu am nimic ma cu mitea, sau cu faptul ca e dinamovist, dar ala nu a mai jucat fotbal de 12 ani si tu il lauzi? ala saracu` are problema cu coloana, ce viteaza sa aiba? de abia mai merge pe drum:)) nu vorbeam de muzica aici, stai linistit ca si dodel e manelist:) eu vorbeam de fotbal daca ma iei cu daca si cu parca, ca aia nascuti dupa 93 or sa fie mai bun ca el, adica VOR fi, e clar, e vorbeam de prezent, ce-o sa fie n-am de unde sa stiu.

saviola2_8
saviola2_8  •  16 Iulie 2013, 00:31
Postat de old_shatterhand pe 16 Iulie 2013, 00:28

Mai de Rotariu nu stiu ce sa zic..are totusi 17 ani si cat l-am vazut vreo 5-10 minute a jucat bine.Bine, daca dai pe youtube si te uiti 5-10 minute la golurile lui Tanase zici ca e viitorul jucator al Barcelonei :)).

ba eu ziceam de jucatori actuali care sunt peste tanase. cum poti sa compari niste jucatori care nu se impun la o echipa cum e dinamo in momentul asta cu tanase? dca tot compari cu tineri, pai zi de chitu, zi de iancu, stanciu, jucatori care aju aratat ceva si care pot fi peste tanase in viitorul apropiat, tu zici de jucatori care erai `sperante` acum 100 de ani si acum sunt nulitati? gen deac, miteau sau ochirosii? apoi vi cu zulul, filip si nu stiu cine? tineri, tineri dar pana acum n-au aratat mai nimic, au evoluat prin liga secunda unde au cam si retrogradat in liga a 3-a cu echipa lor, despre ce vorbim? sau nu mai suntem normali la cap?:)

bandoleros
bandoleros  •  16 Iulie 2013, 00:28

in sfarsit. a dat dumnezeu sa mai vad si eu o discutie legata de jucatorii Stelei. dragi Stelisti. ultimamente am devenit experti sa ne dam cu parerea si sa facem echipele la altii. inca cand vine vorba de ai nostri, lipsa! dam din umeri sau ne limitam la a critica atacul si cam atat. am inceput sa purtam prea mult grija la altii. inclusiv subsemnatul. nu e bine ce facem. usor, usor trebuie sa ne intoarcem la oile noastre.

old_shatterhand  •  16 Iulie 2013, 00:28