INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  MILAN - NEWCASTLE

20 de minute de furie în Liga Campionilor » Statistică dată peste cap în Milan - Newcastle: nu se mai întâmplase din 2003!

Giroud a fost și el imprecis în prima repriză. Foto: Imago

Articol de - Publicat marti, 19 septembrie 2023 20:25 / Actualizat marti, 19 septembrie 2023 20:51

AC Milan a dominat-o copios pe Newcastle în prima repriză de pe San Siro, în grupele Ligii Campionilor, chiar dacă la pauză tabela arăta 0-0.

La doar a doua apariție a lui Newcastle în Liga Campionilor și prima după o pauză de 20 de ani, „cotofenele” nu au existat pe teren în prima repriză cu Milan. Crispați, elevii lui Eddie Howe nu au trecut centrul terenului.

A aflat de la TV că Rapid îl dă afară: „Am rămas șocat! Nu mai suport supărările, vreau să joc și eu liniștit fotbal”
RAPID

În primele 20 de minute, AC Milan a avut 6 șuturi pe poartă! Italienii nu au mai reușit o asemenea performanță din sezonul 2003/2004, potrivit contului de twitter al statisticienilor Opta, adică din momentul în care datele meciurilor din Champions League au început să fie monitorizate.

Milan, demonstrație cu Newcastle

Deși ambele echipe au început cu formulele de bază din primul minut, Milan, semifinalistă anul trecut în UCL, a controlat categoric partida.

Cea mai mare ocazie a venit în minutul 34, când Leao a driblat 3 adversari. A vrut să finalizeze cu călcâiul, a ratat execuția, iar faza a continuat și mingea a juns la Pobega. Mijlocașul a tras din careu, însă Murphy, extrema dreapta de la Newcastle, a scos din fața porții goale.

Carlo Ancelotti a spus cine e favorită să câștige Liga Campionilor: „Are un lot de calitate și s-a și întărit în această vară”
REAL MADRID - UNION BERLIN

Duminică, 5 finale pentru salvare! Dinamo și FCU Craiova sunt la mila rezultatelor » Toate CALCULELE în dreptul fiecărei echipe

„Vă spun în premieră, la Dinamo a fost o tentativă de puci în vestiar!” » Omul care l-a adus pe Kopic a dat tot din casă